УРОК 27
Тема. Музика в
мультиплікації.
Мета. Розкрити особливості втілення контрастних почуттів у мультфільмах за
допомогою музики. Поглибити розуміння понять «саундтрек», «музична драматургія».
Розвивати вміння інтерпретувати музичні образи симфонічної та вокальної
музики. Виховувати інтерес до музичної
творчості, почуття співпереживання, толерантності, естетичний смак.
Музичний матеріал: фрагменти мультфільму
«Фантазія»: П. Дюк, симфонічне скерцо «Учень чарівника»,
І.Стравінський «Весна священна» (перегляд); Г.Татарченко, «Гей, ви, козаченьки»
(розучування).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний
центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 7 кл. (Л.Масол,
Л.Аристова).
ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань
учнів.
- З якими музичними враженнями ви
прийшли сьогодні на урок?
- Яка музика схвилювала вас
найбільше?
- Яку музику ви можете виконати,
а про яку - розповісти?
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Мільйони дітей і дорослих усього світу захоплюються
мультфільмами Волта Діснея. А розпочався шалений успіх видатної кінокомпанії у
далеких
30-х рр. минулого століття з кумедного персонажа — мишенятка Міккі Мауса.
Уперше він з’явився в мультфільмі «Пароплавчик Віллі» (1928 р.) Нині Міккі Маус
— найупізнаваніший герой мультфільмів, улюбленець кількох поколінь маленьких
глядачів, а також логотип самої кіностудії «Волт Дісней Компані». Упродовж
майже столітньої історії студія Дісней створила багато мультфільмів із чудовою
музикою: «Білосніжка і Семеро гномів», «Піноккіо», «Попелюшка», «Спляча красуня»
тощо.
Музичний мультфільм «Фантазія» (1940 р.) дещо
вирізняється з-поміж інших кінострічок цієї компанії. Він складається з семи
епізодів, музичним фоном в яких звучать твори Йоганна Себастьяна Баха, Петра
Чайковського, Модеста Мусоргського, Франца Шуберта, Поля Дюка. Кожна частина
фільму має самостійний сюжет, а сполучними ланками між епізодами слугують невеликі
кіновставки за участю Філадельфійського оркестру. «Фантазію» вважають справжнім експериментом Волта
Діснея, адже під час студійного запису в ній було вперше використано стереофонічний звук (fantasoud).
У 1999 р. кіностудія «Волт Дісней» випустила
мультфільм «Фалтазія-2000», у якому було застосовано
сучасні комп’ютерні технології. Один із сюжетів побудований за баладою Гете
«Учень чарівника».
4. Перегляд фрагменту мультфільму «Фантазія-2000»:
Поль Дюк «Учень чарівника».
- Передайте власні враження від
музики.
- Як поєднані музичні та
візуальні образи?
- Визначте, які інтонації
переважають у творі — пісенні, танцювальні чи маршові.
5. Мотивація
навчальної діяльності учнів.
Пригадайте
музику балету «Весна священна» Ігоря Стравінського, яку слухали у першому
семестрі. Мультиплікатори «Фантазії» запропонували своє бачення музики І.
Стравінського — картини зародження життя на Землі, від амеби до першого
земноводного, панування і загибель динозаврів, порівняйте свої враження від
прослуханої музики з інтерпретацією художників-аніматорів.
6. Перегляд фрагменту мультфільму «Фантазія-2000»: Ігор Стравінський «Весна
священна».
7. Розучування пісні Г. Татарченка «Гей, ви,
козаченьки».
8. Підсумок уроку.
- Яка музика звучала сьогодні на
уроці?
- Яке враження справила вона на
вас?
Оцінювання навчальної діяльності учнів на уроці.
9. Домашнє завдання.
У вільний
час переглянути фрагмент з м/ф «Фантазія»: Токата і фуга ре мінор Й.-С. Баха.
Порівняти з іншими інтерпретаціями цього твору, які ми слухали на уроках.
Немає коментарів:
Дописати коментар