УРОК 25. У ГОСТІ
ДО ЛИТВИ, ЛАТВІЇ, ЕСТОНІЇ
Мета. Визначити палітру почуттів, які передає
музика. Розвивати вміння інтерпретувати
музику. Формувати необхідні вокально-хорові навички. Виховувати інтерес до
народної музики, а також емоційну чутливість та естетичний смак.
Музичний матеріал: К. Мясков, «Литовський танець»; естонський народний
танець «Тульяк»; латиська народна пісня «Півник».
Обладнання:
підручник «Музичне мистецтво» 4
кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер;
фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД
УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до
класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація опорних знань, музичних вражень учнів.
- Яка музика схвилювала вас упродовж тижня?
- Про яку музику ви можете сьогодні
розповісти?
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сьогодні музична стежка привела нас
до Східної Європи, а саме, у такі країни як Литва, Латвія та Естонія. Музична
культура цих країн дуже своєрідна. У кожного з цих народів є улюблені танці з
національними ознаками. Ця автентичність виявляється в мелодії, ритмі та рухах
танцівників. Послухайте «Литовський танець» К. Мяскова.
4.
Слухання «Литовського танцю» К. Мяскова.
- Який характер твору?
- Чи схожий він на музику слов'янських танців?
- Що виникло в уяві під час прослуховування
твору?
5. Мотивація навчальної діяльності учнів.
У старовинних естонських танцях музичним
супроводом зазвичай був спів або гра на сопілці чи народному струнному
інструменті — каннелі, схожому на гуслі. Пізніше значного поширення в естонців набула
волинка. Послухайте естонський народний танець тульяк — розповідь про кохання
юнака та дівчини. Виконують його в парі.
6. Слухання естонського
народного танцю «Тульяк».
- Який характер танцю?
- Виконайте ритмічний супровід до танцю.
7. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
Наспіви латиських пісень можна розподілити на
дві групи: речитативні та пісенні. У латиських піснях зазвичай склади не
розспівуються. Усе залежить від особливостей латиської мови, де наголос припадає
на перший склад слова. Окрім того, як і українські, латиські пісні за змістом
поділяються на історичні, календарно-обрядові, колискові, ліричні тощо.
8. Розучування латиської
народної пісні «Півник» .
9. Підсумок уроку.
- Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
- Які почуття вона у вас викликала?
10.
Домашнє завдання.
Слухати музику за власним вибором.
Підготувати розповіді про її зміст, характер звучання, виражені в ній почуття.
Немає коментарів:
Дописати коментар