УРОК 26. СОНЯЧНІ ІТАЛІЯ ТА
БОЛГАРІЯ
Мета. Визначити особливості вираження
життєвого змісту і почуттів людини в музиці. Розвивати вокально-хорові навички
під час виконання пісень. Виховувати ціннісне ставлення до музики, почуття
краси й естетичне ставлення до природи. Музичний матеріал: М. Лисенко, «Баркарола»; С. Рахманінов, «Італійська
полька»; болгарська народна пісня «Посадив полин я»; А. Олейнікова «Наша
вчителька».
Обладнання:
підручник «Музичне мистецтво» 4
кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер;
фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД
УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до
класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація опорних знань, музичних вражень учнів.
- Яка музика схвилювала вас упродовж тижня?
- Про яку музику ви можете сьогодні
розповісти?
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Наша подорож триває: ось перед нами виник
чарівний сонячний італійський пейзаж. Італія вважається колискою музичного
мистецтва. Композитори всього світу захоплюються італійською музикою. Окрім
того, Італія відома майстрами з виготовлення скрипок: Аматі, Гварнері та
Страдіварі.Їхні шедеври мають особливе звучання, що нагадує дзвінкі жіночі
голоси.
- Пригадайте твір «Баркарола»
Петра Чайковського, який слухали у третьому класі.
- Які його особливості?
- Як перекладається слово «баркарола»?
Звернімося до словничка
Баркарола — пісня
венеціанських човнярів.
Серед українських композиторів також є митці, яких Італія надихнула на
створення музичних творів, зокрема Миколу Лисенка.
4.
Слухання «Баркароли» М. Лисенка.
- Який
характер музики?
- Проаналізуйте
твір.
- Порівняй
його із твором П. Чайковського.
- Що
можна уявити?
5. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Подорожуючи Італією, російський композитор
Сергій Рахманінов захопився італійською музикою, що знайшло відображення в
«Італійській польці».
- Пригадайте, як танцюють польку і чому вона
має таку назву.
6. Слухання «Італійської
польки» С. Рахманінова.
- Який настрій викликає цей твір?
- Що ти уявляєш, коли слухаєш цю музику?
- Який характер твору?
7. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
- Пригадайте, що таке скоромовка.
- Що для неї характерно?
Послухайте болгарську народну пісню «Посадив я
полин».
8. Слухання болгарської
народної пісні «Посадив я полин».
- Що нагадує пісня?
- Який характер музики?
- У чому виявилися її особливості?
9. Розучування пісні А.
Олейнікової «Наша вчителька» .
10. Підсумок уроку.
- Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
- Які почуття вона у вас викликала?
Цимбал Алiна. Посади я полин
ВідповістиВидалити