УРОК 27. ТРИЧАСТИННА ФОРМА МУЗИКИ
Мета. Ознайомити учнів з
музичними творами тричастинної будови; пояснити учням визначення «знаки
альтерації»; збагачувати музичні враження від прослуховування українських
народних танців; розвивати творчі здібності,
виконавські навички; удосконалювати співацькі навички; виховувати естетичний
смак, толерантність, милосердя, любов до рідної землі та гордість за неї;
засобами української народної творчості виховувати любов до музики, рідного
народу.
Музичний матеріал: Едвард Гріг «Танець Анітри» — слухання. Українська народна пісня
«Соловесчку, сватку, сватку» розучування (с. 92-94).
Обладнання: підручник
«Музичне мистецтво» 3 кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти;
комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований
урок.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки!
Хай тупають ніжки! Працюють голівки!
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаю вам я здоров’я й добра!
1. Вхід
до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне привітання.
IV. Повідомлення теми уроку.
1. Робота
з підручником, с. 92.
2. Музичний калейдоскоп, с. 93.
3. Музична абетка, с. 93.
V. Слухання музики. Едвард Ґріг «Танець Анітри».
1. Загальні
відомості про композитора
2. Слухання музичного твору.
3. Обговорення.
VI. Фізкультхвилинка.
Цифри
Хід вправи. Стоячи, за інструкціями вчителя
виконуємо вправу:
— Зараз
ми будемо писати цифри у незвичний спосіб.
Цифру І «пишемо» носом, (кажемо і виконуємо)
цифру 2 — підборіддям,
цифру 3 — правим плечем,
цифру 4 — лівим плечем,
цифру 5 — «пишемо» правим ліктем,
цифру 6 — лівим ліктем,
цифру 7 — правим коліном,
цифру 8 — лівим коліном,
цифру 9 — правою ногою,
а десяточку — «хвостиком».
VII. Вивчення
пісні.
Українська народна пісня «Соловеєчку, сватку,
сватку» — розучування.
1. Слухання
пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.
2. Робота
над піснею.
VIII. Підсумок
уроку. Релаксація.
Немає коментарів:
Дописати коментар