понеділок, 27 листопада 2017 р.
неділю, 26 листопада 2017 р.
27 листопада - 75 років від дня народження Джиммі Гендрікса, найкращого гітариста усіх часів і народів за версією журнала "Rolling Stone".
УРОК 12
Тема. Народні танці.
Мета. Визначити різноманітність
українських народних танців. Розвивати вокально-хорові навички та вміння
вдумливо сприймати й інтерпретувати контрастні за змістом і. звучанням твори. Виховувати
ціннісне ставлення до праці, до людей, до власного «я».
Музичний
матеріал: Український танець «Гопак»
(слухання); М.Мусоргський Гопак з опери «Сорочинський ярмарок» (слухання); норвезька народна пісня «Чарівний смичок» (розучування)
Тип
уроку: комбінований.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу.
Музичне вітання.
2. Актуалізація опорних знань, музичних вражень учнів.
— Яка музика схвилювала вас упродовж тижня? Про яку
музику ви можете сьогодні розповісти? Яку можете виконати?
Гра «Музичне інтерв'ю».
Задля проведення цієї гри клас ділиться на творчі
групи. Одного з учнів обирають «репортером». Він визначає коло запитань про
музику, музичні передачі та події і «бере інтерв'ю» у кожної із груп за темою
«Твої музичні враження».
3.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
— Які українські народні танці вам відомі?
Розповідь учителя про українські
народні танці: гопак, козачок, аркан.
4.
Слухання. Український танець «Гопак».
- Який характер
танцю?
- Поміркуйте:
якщо не танцювати, то що можна було б робити під музику гопака?
Гопак
неодноразово використовувався не лише в українській, а й в російській оперній
та симфонічній музиці.
5.
Слухання. М.Мусоргський Гопак з опери «Сорочинський ярмарок».
6. Продовження розучування норвезької народної пісні
«Чарівний смичок».
7. Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Які почуття вона у вас викликала?
четвер, 23 листопада 2017 р.
25 листопада - 455 років від дня народження Лопе де Вега, іспанського драматурга і поета.
Лопе де Вега. Цитати.
Лопе де Вега. "Собака на сіні" - "Пісня Тристана".
пʼятницю, 17 листопада 2017 р.
УРОК 11
Тема. Народні музичні інструменти.
Мета. Збагатити знання з історії рідного краю крізь призму
музичного мистецтва. Показати різноманітність
народних інструментів. Розвивати чуттєво-емоційне сприйняття учнів, образне мислення, вокально-хорові
навички. Виховувати почуття любові до Батьківщини, кращі моральні якості особистості,
інтерес до музики.
Музичний та візуальний
матеріал: Норвезька народна пісня
«Чарівний смичок» (розучування); африканська народна музика «Танець духів» (слухання); японська народна музика «Танець дощу»
(слухання).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень,
опорних знань учнів.
— З якими музичними враженнями та додатковим
матеріалом ви прийшли на сьогоднішній урок?
—
Які групи музичних інструментів
ви знаєте?
3. Мотивація
навчальної діяльності учнів.
Розповідь про гуслі, цимбали,
бубон, тулумбаси, а також про ударні інструменти народів Сходу та Африки.
4. Слухання.
Африканська
народна музика «Танець духів».
Японська народна музика «Танець дощу».
- Порівняйте японську та африканську музику. У
чому відмінність?
5. Розучування норвезької народної пісні «Чарівний
смичок».
"+"
"-"
6.
Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Якій темі вона присвячена?
7. Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором.
урок 11
Тема. Аранжування в музиці.
Мета. Поглибити уявлення учнів про
виражальні та зображувальні можливості аранжування в музиці на прикладі
Рапсодії на тему Паганіні С. Рахманінова. Формувати вміння спостерігати за
інтонаційним розвитком музичних образів.
Виховувати інтерес до музики Н. Паганіні, С. Рахманінова, М. Скорика, музичний
смак, відчуття краси.
Музичний матеріал: С. Рахманінов, Рапсодія на тему Паганіні; Н. Паганіні — М. Скорик, цикл «24 каприси для великого симфонічного оркестру»; Н. Паганіні, Каприс № 24 у
рок-аранжуванні В. Зінчука (слухання) ; А. Олєйнікова "Музика слова "(розучування).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний
центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 7 кл. (Л.Масол,
Л.Аристова).
ХІД УРОКУ
1.Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету)
під звучання Капрису №24 Н. Паганіні.
Музичне вітання.
2.Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.
— З якою музикою ви прийшли на сьогоднішній урок?
— Про яку музику ви можете розповісти?
— Яка музика схвильовувала вас упродовж тижня?
— Чи впізнали ви твір, що звучав на початку уроку?
— Хто його автор?
— В чиєму аранжуванні ви слухали його на минулому
уроці?
—
Пригадайте, що вам відомо про
жанр рапсодії.
— Що
характерно для нього?
3. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
Аранжування тем Паганіні входить до відомого Концерту
для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова і має назву «рапсодія». Як ви пам'ятаєте, жанр рапсодії вшгак у далекому
минулому — сягає часів давньогрецьких співаків-оповідачів. Сучасна
рапсодія — до інструментальний твір вільної форми, в основі якого зазвичай
покладено народну тему. Рапсодію на тему Паганіні С. Рахманінова вирізняє масштабний задум, величне темброве рішення — її виконує оркестр із солюючим фортепіано; виразна тема, ознаки трнчастинної композиції концерту,
наскрізний тематичний розвиток.
4.
Слухання. С. Рахманінов, Рапсодія на тему Паганіні.
- Як змінилася тема Н. Паганіні у творі С.
Рахманінова?
- Які особливості звучання прослуханого твору?
5. Мотивація
навчальної діяльності учнів.
Концертна рапсодія для соло фортепіано з
оркестром є, водночас, варіаційним циклом на тему Двадцять четвертого Капрису
Нікколо Паганіні.
Видатний український композитор Мирослав
Скорик створив блискучі оркестрові обробки каприсів Паганіні, у яких дотепно
зіставив музику XIX ст. і сучасні мотиви.
Пізніше, на основі інструментальної
інтерпретації Мирослава Скорика каприсів Паганіні був створений балет
«Каприси». Балетмейстером-постановником твору став народний артист України
Віктор Литвинов. Сюжет балету «Каприси» — це історія великого маестро,
геніального творця поза часом і простором. Це спроба показати долю окремої
особистості.
6. Слухання. Н. Паганіні — М. Скорик, цикл «24 каприси для великого симфонічного
оркестру» (каприс №24 на вибір вчителя).
7.
Слухання. Н. Паганіні, Каприс № 24 у рок-аранжуванні В. Зінчука.
- Поміркуйте, чим сучасна інтерпретація одного з
творів, який вам сподобався, відрізняється від оригіналу композитора
- Як у сучасних аранжуваннях змінюється музичний
образ твору, його форма та засоби виразності (мелодика, ритм, темп, динаміка,
інструментування тощо)?
8. Розучування
пісні А. Олєйнікової «Музика слова».
9. Підсумок
уроку.
—
Яка музика звучала на нашому
уроці?
—
А які нові почуття викликала
музика уроку у вас?
понеділок, 13 листопада 2017 р.
У пошуках художньої експресії.
Мистецтво. 9 клас.
Едвард Мунк. "Крик".
Пауль Клеє.
Ернст Людвіг Кірхнер.
Отто Дікс.
Еміль Нольде.
Олексій фон Явленський.
Франс Марк.
Ернст Барлах. Кете Кольвіц.
Амедео Модільяні.
Фридерік Шопен. Вальс ля мінор.
Арнольд Шенберг. "Місячний П'єро":
5. "Вальс Шопена"
6. "Мадонна"
Анрі Матіс:
"Арабська кав'ярня"
"Танець", "Музика".
Андре Дерен.
"Шевальє Х"
"Суботній день"
Сальвадор Далі.
"Дестіно" (мультфільм Сальвадора Далі та Уолта Діснея)
"Сталість пам'яті"
"Тайна вечеря"
"Сон, викликаний польотом бджоли навколо граната, за секунду до пробудження"
Марк Шагал.
Фридерік Шопен. Вальс ля мінор.
Арнольд Шенберг. "Місячний П'єро":
5. "Вальс Шопена"
6. "Мадонна"
Анрі Матіс:
"Арабська кав'ярня"
"Танець", "Музика".
Андре Дерен.
"Шевальє Х"
"Суботній день"
Сальвадор Далі.
"Дестіно" (мультфільм Сальвадора Далі та Уолта Діснея)
"Сталість пам'яті"
"Тайна вечеря"
"Сон, викликаний польотом бджоли навколо граната, за секунду до пробудження"
Марк Шагал.
суботу, 11 листопада 2017 р.
УРОК 10
Тема. Народні музичні інструменти.
Мета. Показати багатство та різноманітність народних
музичних інструментів. Розвивати вокально-хорові навички, творчі виконавські здібності учнів,
збагачувати їхній емоційно-естетичний досвід. Виховувати інтерес до історії
українського народу та його музики, а також почуття патріотизму і кращі
моральні якості особистості.
Музичний та візуальний матеріал: М.Балема «Козацькому роду нема переводу» (розучування); українська народна
пісня «Як ішов я із Дебречина додому» (слухання); шотландські награвання «Грай,
волинко» (слухання).
Тип уроку: комбінований. Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
2.
Актуалізація музичного досвіду, опорних знань учнів.
— Які українські народні інструменти ви знаєте?
Назвіть.
3.
Мотивація музично-творчої діяльності учнів.
— Порівняйте музичні інструменти світу: в чому їх
схожість та різниця? (ілюстрації з підручника с.53)
4. Розповідь вчителя про скрипку, волинку та
троїстих музик.
5. Слухання.
Українська народна пісня «Як ішов я із Дебречина додому» у виконанні троїстих
музик, гурту "Пікардійська терція".
―
Який характер твору?
― Порівняйте два варіанти пісні (троїсті музики і "Пікардійська терція").
―
У чому незвичність виконання цієї
пісні?
6. Слухання.
Шотландські награвання «Грай, волинко».
―
Які інструменти звучать?
―
Який інструмент виконує соло?
―
Порівняйте з музикою троїстих
музик.
7. Читання української
казки «Чарівна скрипка»(с.56 – 57).
8. Продовження
розучування пісні М.Балеми «Козацькому роду нема переводу».
9. Підсумок уроку.
―
Яку роль відіграє українська
народна пісня в житті сучасної людини?
―
У яких музичних творах втілені почуття
любові до батьківщини? Який
висновок можна з цього зробити?
10. Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором, визначати її характер та втілені в ній почуття. По можливості
підготувати матеріал, який поглиблює тему уроку.
Підписатися на:
Дописи (Atom)