УРОК 27. КАЗКОВІ
ФІНЛЯНДІЯ І НОРВЕГІЯ
Мета. Розкрити особливості
інструментальної музики щодо втілення духовного світу людини. Розвивати вміння
інтерпретувати вокальні твори, формувати вокально-хорові навички. Виховувати
інтерес до вокальної музики, а також емоційну чутливість та любов до краси.
Музичний матеріал: Я. Сібеліус, Симфонічна поема «Фінляндія»; Е. Гріг,
«Захід сонця».
Обладнання:
підручник «Музичне мистецтво» 4
кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер;
фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД
УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до
класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація опорних знань, музичних вражень учнів.
- Яка музика схвилювала вас упродовж тижня?
- Про яку музику ви можете сьогодні
розповісти?
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Як і всі країни Північної Європи,
Фінляндія вражає своїми казковими зимовими краєвидами. Дуже давно люди вірили,
що тут у дрімучих лісах — живуть магічні істоти: тролі та ельфи, злі чаклуни й
добрі чарівники. Вважали, що зустріч із ними може змінити долю людини. А ще
саме у Фінляндії живе Санта Клаус, який приносить подарунки дітям на Різдво.
Музичний світ Фінляндії найяскравіше представлено
творчістю композитора Яна Сібеліуса. Митець написав чимало творів до
театральних п’єс, зокрема, і симфонічну поему «Фінляндія». Цей твір займає
чільне місце в культурі країни, оскільки мовою музики автор змальовує історію
її народу. Мелодія симфонічної поеми покладена в основу державного гімну.
4.
Слухання симфонічної поеми «Фінляндія» Я. Сібеліуса.
- Який характер музики?
- Що виникло в уяві під час прослуховування
твору?
5. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
Музична культура іншої
північної країни — Норвегії, відома творчістю Едварда Гріга, з якою нам вже
доводилося ознайомлюватися. У своїй музиці композитор відобразив національний
характер норвезького народу, його фольклор і побут. Не залишив поза увагою і
красу природи рідного краю, яку дуже любив.
-
Пригадайте твори Е. Гріга.
-
У
чому виявляються особливості його музики?
Особливістю норвезької
музики є зміщення акценту сильної долі такту на слабку та пунктирний ритм. Музичні
прикраси мелодій додають творам Гріга чарівності й неповторного колориту.
6. Слухання пісні «Захід
сонця» Е. Гріга.
- Який
характер музики?
- У якому
ладу написано твір?
- Зверніть
увагу на мелодію цього твору. Наспівайте.
7. Розучування пісні «Захід сонця» Е. Гріга.
8. Підсумок уроку.
- Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
- Які почуття вона у вас викликала?
Немає коментарів:
Дописати коментар