пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Урок № 24. «ЩЕБЕТАЛА ПТАШЕЧКА...»
Мета:
    навчальна: продовжувати ознайомлювати учнів із поняттям «веснянка»; засвоїти з ними поняття «соло»; учити визначати засоби виразності музичних творів, порів­нювати життєвий зміст, настрій і характер музичних творів;
    розвивальна: розвивати музично-слухові уявлення в процесі сприймання, вико­нання;
     виховна: виховувати любов до природи, української народної пісні.
Музичний матеріал: В. Сокальський «Пташка»; поспівка «Вийди, вийди, сонечко»; укра­їнська народна пісня «Ой, минула вже зима»; Я. Степовий «Щебетала пташечка».
Обладнання: музичні молоточки; компютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Хід уроку
Учні заходять до класу під музичний супровід («Пташка» В. Соколь­ського).
1.       ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
 Перевірка готовності класу до уроку.  Музичне вітання.
2.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
     Які пісні вам відомі?
     Як називаються пісні, що виконуються на зимові свята?
     Як називаються пісні, що оспівують пробудження природи?
3.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. У березні, коли земля ще вкрита снігом, але все тепліше при­гріває яскраве сонечко, у полях та гаях можна почути спів жайворонка — ма­ленької непримітної пташечки, яка сповіщає про настання весни.
В небі жайворонки в’ються,
Заливаються-сміються,
Грають, дзвонять цілий день,
І щебечуть, і співають,
І з весною всіх вітають
Дзвоном радісних пісень.
Олександр Олесь
А чи може музика нагадати нам спів пташок?
Сьогодні ми дізнаємося про це.
4.   ОСНОВНА ЧАСТИНА
4.1.  Слухання музики
Учитель. Сьогодні я вас запрошую здійснити мандрівку до лісу.
     Кого ми можемо побачити у лісі?
Послухайте уважно музику. Можливо, це ведмідь?
Слухання п'єси «Пташка» В. Сокальського

     Як ви здогадалися, що це музика не ведмедя, а пташки?
     3 яких звуків складається музика — з низьких чи високих?
Ви дуже спостережливі. Цей твір має назву «Пташка». Його написав укра­їнський композитор Володимир Іванович Сокальський.
Послухайте ще раз і покажіть рукою, як співає пташка.
Повторне прослуховування п'єси «Пташка» В. Сокольського з елементами пластичного інтонування
4.2.    Вокально-хорова робота Розучування поспівки «Вийди, вийди, сонечко»
Учитель. Послухайте українську народну пісню «Ой, минула вже зима».
      Про які ознаки весни йдеться у цій пісні?
Слухання та розучування пісні «Ой, минула вже зима»


      Як ви вважаєте, це колядка? щедрівка? Можливо, назва цієї пісні зовсім інша?
Продовження роботи над піснею Я. Степового «Щебетала пташечка»
4.3.    Засвоєння нових знань
Робота з поняттям «соло»
5.     ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
      Чим звуки весняної пори відрізняються від звуків осені?
      Як називають пісні, якими ми зустрічаємо весну?
      Який твір розказав нам про спів пташки?

ДОДАТОК ДО УРОКУ № 24
ЧИЖИК Чижик солодко поспав.
А прочумався — устав,
У росі умився чисто,
Дзьобом пір’ячко почистив:
— Ой, який чудовий день Для роботи й для пісень!
І. Складаний

СОЛОВЕЙКУ-СОЛОВ’Ю
Соловейку-солов’ю,
Я приспівочку зів’ю Свіжу та барвисту З золотого листу,
З того листу, що в долині,
На кленині, на калині,
На березовій корі,
На дубочку угорі...

А. Малишко

Немає коментарів:

Дописати коментар