УРОК 25.
ОДНОЧАСТИННА ФОРМА МУЗИКИ
Мета. Ознайомити учнів з музичними творами
одночастинної будови; закріпити поняття «марш»; збагачувати знання учнів з
музичного мистецтва; вчити марші; розвивати вміння поєднувати спільне та
відмінне в танцях, піснях, маршах; виховувати інтерес до народного та
всесвітнього фольклору.
Музичний матеріал: Фридерик Шопен «Мазурка № 5» — слухання. Французька народна
«Пісня пастушка» — розучування (с. 86-88).
Обладнання: підручник
«Музичне мистецтво» 3 кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти;
комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: урок
введення у тему.
Хід уроку
I. I. Організаційна частина.
Проспівав дзвінок — починається урок.
З ласки, маминої казки,
З щирого старання,
Гомінких пісень...
Добрий вам, діти, добрий день!
1. Вхід
до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне
привітання.
V. Слухання
музики.
Фридерик Шопен «Мазурка № 5».
VI. Фізкультхвилинка.
Австралійський дощ
Хід вправи. Учні стоять. Учитель
показує рух, усі повторюють його, поступово приєднуючись один до одного.
Чи знаєте ви, який австралійський дощ?
Піднімається вітер, (потираємо руки)
Падають перші краплини дощу, (клацаємо
пальцями)
Почалася злива, (плескаємо долонями по
стегнах)
Злива перетворилася на бурю, (тупаємо)
Ось буря стихає, (плескаємо долонями
по грудині)
Стихає злива, (плескаємо долонями по
стегнах)
Закінчується дощ, падають останні
краплі, (клацаємо пальцями)
Шумить тільки вітер, (потираємо
долоні)
Австралійський дощ скінчився. Сонце! (діти
піднімають руки вгору)
VII. Вивчення
пісні.
Французька народна «Пісня пастушка» —
розучування.
1. Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми
+.
2. Робота над піснею.
3. Музичний калейдоскоп, с. 88.
Немає коментарів:
Дописати коментар