урок 20
Тема. Хорова музика.
Мета. Показати глибину, багатство та
різноплановість української хорової музики, церковного співу. Визначити жанрові особливості
духовної музики. Розвивати вокально-хорові навички, творчі виконавські
здібності учнів, збагачувати їхній емоційно-естетичний досвід. Виховувати
патріотичні та морально-етичні почуття.
Музичним матеріал: А.Ведель «Херувимська» (слухання), Б.Гірський
«Рідна мова» (розучування).
Тип
уроку: комбінований.
Обладнання: музичні інструменти (баян,
фортепіано), магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету)
під звучання «Херувимської» А.Веделя.
2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.
— Із якою музикою, музичними
навичками ви прийшли на урок?
— Які творчі роботи (вірші,
малюнки) ви підготували до сьогоднішнього уроку?
— З чим асоціюється у вас музика,
під звучання якої ви зайшли до класу?
— Подивіться на фото (підручник,
с.95). Що на них зображено7
— Що нагадують вам їх образи?
— Чи ходили ви з родиною до церкви?
— Що вас вражає в храмі найбільше?
— Як ви думаєте, чому з давніх
часів церковні споруди стали храмами музики?
Словничок:
Духовна музика – це вокальні,
інструментальні або вокально-інструментальні твори на релігійні тексти чи
сюжети.
3.
Слухання. А.Ведель «Херувимська».
— Які почуття викликає ця музика?
— Які образи виникають у вашій уяві?
— Про що можна розмірковувати,
слухаючи цей твір?
4. Продовження розучування пісні Б.Гірського «Рідна
мова»
6. Підсумок уроку.
— Якій музиці був присвячений наш
урок?
— Які музичні твори на ньому
прозвучали?
— Який із них справив на вас
найбільше враження?
Немає коментарів:
Дописати коментар