Урок 17
Тема. Вокальна музика.
Мета. Закріпити знання учнів про
особливості вокальної музики. Визначити особливості понять «інтонація»,
«концерт». Формувати вокально-хорові навички учнів, уміння емоційно, виразно
виконувати пісні. Виховувати інтерес до вокального мистецтва, а також повагу
та інтерес до народних традицій, української пісні.
Музичним матеріал: Р.Глієр Концерт для голосу з
оркестром (слухання), І.Карабиць «Пісня на добро» (розучування).
Тип
уроку: комбінований.
Обладнання: музичні інструменти (баян,
фортепіано), магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне вітання. Оголошення теми.
2. Актуалізація музичних вражень,
опорних знань учнів.
— Пригадайте, які жанри вокальної
музики вам знайомі. Наведіть приклади.
— Поміркуйте, музика яких жанрів
може звучати на ілюстраціях (підручник, с.82).
3.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
Словничок:
Вокальна музика – музика, в якій
голос відіграє чільну або рівноправну інструментам роль.
Інтонація – звукове втілення
музичної думки, носій музичного змісту.
Концерт – музичний твір для
будь-якого інструменту, який «змагається» з оркестром.
4. Слухання. Р.Глієр Концерт для голосу з оркестром.
-
Який інструмент «змагається» з оркестром?
-
До якого музичного жанру – вокального чи інструментального – можна віднести цей
твір? Чому?
-
Охарактеризуйте мелодію, вокальні інтонації.
5.
Розучування «Пісні на добро» І.Карабиця.
"+"
"-"
Звернути увагу на коротке, легке
дихання між фразами.
При розучуванні слід використовувати різні варіанти виконання (діалог,
сольне, групове, хором).
— Які добрі за настроєм пісні ви
знаєте? Спробуйте виконати їх.
6.
Підсумок уроку.
— Що об'єднує музику, яка звучала
на уроці?
Оцінювання музично-творчої
діяльності учнів на уроці.
7. Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором. Знаходити в ній характерні ознаки, визначати особливості впливу на
слухача, виражені почуття.
Немає коментарів:
Дописати коментар