урок 19
Тема. Хорова музика.
Мета. Показати глибину, багатство та
різноплановість української пісні. Визначити особливості понять «хор», «а капела»,
«хормейстер», «унісон». Пригадати значення терміну «вокаліз». Розвивати
вокально-хорові навички, творчі виконавські здібності учнів, збагачувати їхній
емоційно-естетичний досвід. Виховувати патріотичні та морально-етичні почуття.
Музичним
матеріал: Дж. Гершвін «Clap your hands», С.Рахманінов «Вокаліз» у виконанні дитячого хору (слухання), Б.Гірський
«Рідна мова» (розучування).
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: музичні інструменти (баян,
фортепіано), магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД
УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень,
опорних знань учнів.
— Пригадайте, як називаються високі
жіночі і дитячі голоси, а як чоловічі.
3. Мотивація
навчальної діяльності учнів.
Хорове мистецтво
зародилося ще в театрі Стародавньої Греції. З часом хоровий спів став
самостійним видом музичної культури. Хор може співати а капелла (без інструментального супроводу) та з акомпанементом.
Керівник і диригент хору називається хормейстер.
Словничок:
Хор
– колектив співаків, які разом виконують який-небудь вокальний твір із
інструментальним супроводом чи без нього.
- Пригадайте, що таке вокаліз.
4. Слухання. Дж.
Гершвін «Clap your hands», С.Рахманінов «Вокаліз» у
виконанні дитячого хору.
- Хто виконує твори?
- Які голоси звучать?
- Як хористи прикрасили свій спів?
5. Розучування пісні Б.Гірського
«Рідна мова».
(+)
(-)
6.
Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на
сьогоднішньому уроці?
— Що вам сподобалося найбільше?
Немає коментарів:
Дописати коментар