УРОК 19
Тема. Рок-музика.
Мета. Визначити стилістичні особливості рок-музики. Розвивати навички творчого
мислення, уміння аналізувати, прагнення до виразного виконання пісні.
Виховувати патріотичні, героїчні, мужні почуття, ціннісне ставлення до музики.
Музичний матеріал: Е. Преслі, «That’s All Right, Mama»; гурт «The Beatles», «Yesterdаy» (слухання); Н. Петраш, «Моя Україна» (розучування).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян),
магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
7 кл. (Л.Масол, Л.Аристова).
ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання пісні гурту «The Beatles» (на вибір вчителя.
Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень,
досвіду учнів.
- Чи звернули ви увагу на музику, що звучала на початку уроку?
- Як називається такий напрям
музики?
3. Мотивація музично-творчої
діяльності учнів.
У другій половині ХХ ст. в музичному
середовищі Америки виникло нове явище музичної культури — рок-музика, або рок.
Biн об’єднав музичне, поетичне, сценічне та інші види мистецтва.
У чому ж особливості виконання рок- творів? Можливо, ви помітили, що
основна увага під час виконання рок-музики приділяється інтерпретації твору, для якої
притаманні підвищений драматизм і темпераментний вокал. Для рок-музики,
насамперед, важливий чіткий і динамічний ритм, який підкреслює її гучність і
стає важливим засобом виразності. У наш час в рок-музиці існують багато
напрямів, течій та жанрів. Першим напрямом рок-музики, що з’явився в середині 50-х
років і невдовзі одержав всесвітнє визнання, був рок-н-рол (англ. «rock’n’roll»
— « розгойдуватися і крутитися»). Провідну роль у ньому відігравали
електромузичні інструменти, а вокал придбав енергійний та емоційний характер.
Подальшому розвитку і розквіту рок-н-ролу сприяла творчість популярного
американського виконавця Елвіса Преслі. Він ніколи не писав рок-композицій,
однак блискучі вокальні дані й артистизм зробили його справжнім кумиром молоді.
Його пісні неодноразово посідали провідні позиції музичних хіт-парадів, а
альбоми (близько 60) утримували лідерство протягом тривалого часу. Король рок-н-ролу,
як шанобливо позивають Елвіса, — дійсно, одна з перших легенд рок-музики XX ст.
4. Слухання. Е. Преслі «That’s All Right, Mama» («Все гаразд, мама»).
-
Як ритм вплинув на настрій композиції?
5. Мотивація навчальної діяльності
учнів.
Наприкінці 50-х років у Великій
Британії, яка також захопилася рок-н-ролом, з’явилися власні виконавці. Їхню
музику британці назвали біг-біт (з англ. «великий біт»), або просто біт.
Найвидатнішими представниками цього напряму є гурт «Бітлз». Новизна їхнього
музичного мислення перетворила провінційний гурт з м.Ліверпуль на ідейних натхненників для багатьох музикантів, які далі розпивали течії рок-музики. їхня творчість — одне з найяскравіших явищ у масовій культурі XX ст. Головна заслуга
«Бітлз» полягає в тому, що рок-музика, яка була танцювальною і розважальною до
того, здобула репутацію серйозного мистецтва.
6. Слухання. Гурт «The Beatles» «Yesterdаy».
-
Яке враження справила на вас музика?
-
Які пісні гурту вам відомі?
-
Порівняйте музику «The Beatles» з музикою Елвіса Преслі.
7. Розучування пісні Н. Петраша «Моя Україна».
8. Підсумок уроку.
- Якій музиці був присвячений наш урок?
- Розкажіть про особливості рок-н-ролу як музичного напрямку.
- Яке враження справила на вас пісня «Моя Україна»?
- Чи бажали б ви закінчити цією піснею сьогоднішній урок?
Немає коментарів:
Дописати коментар