урок 18
Тема. Вокальна музика.
Мета. Показати значення пісні в житті
народу. Визначити особливості понять «спів», «діапазон», «речитатив». Поглибити
знання учнів про жіночі та чоловічі співоцькі голоси. Пригадати значення
термінів «соло», «ансамбль», «хор», «діапазон», «тембр». Розвивати
вокально-хорові навички, творчі виконавські здібності учнів, збагачувати їхній
емоційно-естетичний досвід. Виховувати ціннісне ставлення до праці, до людей,
до власного «я».
Музичним матеріал: «O, Sole Mio» у виконанні Е. Карузо (слухання), «Ave Maria» у виконанні М.Каллас
(слухання), І.Карабиць «Пісня на добро» (розучування).
Тип
уроку: комбінований.
Обладнання: музичні інструменти (баян,
фортепіано), магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД
УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень,
опорних знань учнів.
— З якими музичними враженнями та
додатковим матеріалом ви прийшли на сьогоднішній урок?
—
Які співацькі голоси ви знаєте?
3. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
Розповідь
про різномаїття співацьких голосів та їх поєднання в різних ансамблях.
Словничок:
Спів
– музика, відтворена людським голосом.
Діапазон
– відстань між найнижчим і найвищим звуками, які може здолати голос або
інструмент.
Речитатив
– напівспів і напіврозмова.
4. Слухання.
«O, Sole Mio» у виконанні Е. Карузо
«Ave Maria» у виконанні М.Каллас
- Порівняйте голоси цих видатних співаків
(регістр, сила, тембр).
- З яким стилем сучасної музики можна
порівняти речитатив.
5. І.Карабиць «Пісня на добро».
Продовження розучування.
6.
Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на
сьогоднішньому уроці?
— Якій темі вона присвячена?
7. Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором.
Немає коментарів:
Дописати коментар