УРОК 18.
НА ГОСТИНИ ДО СУСІДІВ
Мета.
Визначити особливості музичної мови білоруського
та молдовського
фольклору. Розвивати вміння учнів
інтерпретувати та виразно виконувати музичні твори. Виховувати інтерес і
ціннісне ставлення до культури і мистецтва .
Музичний
матеріал: білоруська
народна пісня-танець «Бульба», молдовський народний танець «Молдовеняска», російська
народна пісня «Со вьюном я хожу».
Обладнання: підручник «Музичне мистецтво» 4 кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні
інструменти; комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне
вітання.
2. Актуалізація опорних знань, музичних вражень учнів.
Бесіда-діалог
учителя з учнями щодо їхніх музичних вражень (із використанням фрагментів
музики як ілюстрацій).
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Музика білоруського
народу має не менш тривалу історію. У своїх піснях білоруси відобразили свою
любов до волі, міць духу, віру в добро і справедливість, гумор. Як і всі
слов’янські народи, білоруси дуже полюбляють співати й танцювати. Найвідомішим
білоруським народним танцем є бульба, що означає «картопля». Тож не складно
здогадатися, що саме прославляє цей танець: звісно, свою годувальницю картоплю.
У цьому танці рухами зображають посадку картоплі, вирощування та збір урожаю.
4. Слухання білоруської
пісні-танцю «Бульба».
- Який характер мелодії?
- Визначте елементи музичної мови.
5.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
Молдовський фольклор також багатий на народні
пісні й танці, чарівні народні казки, гуморески тощо. Найпопулярнішим
молдовським танцем є молдовеняска. Він звучить у швидкому темні. Коло, яким
зазвичай розпочинають молдовеняску, повторюється після кожної нової фігури.
- Який
характер твору?
- Як змінюється мелодія та
динаміка твору?
- З яких інтонацій складається
мелодія?
|
6.
Слухання молдовського народного танцю «Молдовеняска».
7. Продовження розучування російської народної пісні «Со вьюном я
хожу»
8.
Підсумок уроку.
- Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
- Які почуття вона у вас викликала?
9.
Домашнє завдання.
Слухати музику за власним вибором.
Підготувати розповіді про її зміст, характер звучання, виражені в ній почуття.
Немає коментарів:
Дописати коментар