неділю, 17 вересня 2017 р.

УРОК 3
Тема. Мова музики.
Мета. Розкрити можливості музичного мистецтва. З'ясувати значення поняття «гармонія» та засвоїти його. Розвивати вміння учнів інтерпретувати та вираз­но виконувати музичні твори. Виховувати інтер­ес і ціннісне ставлення до культури і мистецтва .
Музичний та візуальний матеріал:  . П.Чайковський «Італійська пісенька», «Старовинна французька пісенька» з «Дитячого альбому» (слузання), мультфільм «Дитячий альбом» (сприймання),О.Янушкевич «Веселкова» (розучування).
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон (музичний центр,DVD), телевізор, підручник «Музичне мистецтво» 5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
                                                    ХІД УРОКУ
 1. Організаційний етап уроку.
Вхід  учнів до класу (кабінету).
2. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.
    3 якими музичними враженнями, повідомленнями про му­зичні події ви прийшли на сьогоднішній урок?
 — Пригадайте, що ви знаєте про мелодію.
3. Виконання пісні «Музика».
4. Мотивація навчальної діяльності.
Найважливішим елементом мови музичного мистецтва є мелодія – «душа музики». Пригадайте будь-яку мелодію, заспівайте її. Пригадайте, що таке лад. Від чого залежить динаміка музичного твору? Як музичні твори можуть розрізнятися за темпом?
            Словничок:
Мелодія – музична думка, образний зміст якої виражений одним голосом.
Гармонія – співзвуччя, елемент музичної мови.
Лад – обєднання звуків, різних за висотою, що тяжіють один до одного.
Тоніка – найстійкіший, основний звук ладу.
5. Слухання. П.Чайковський «Італійська пісенька», «Старовинна французька пісенька» з «Дитячого альбому».


6. Порівняння двох музичних п'єс композитора П.Чайковського.
  Чи відчуваються в п'єсах інтонації народних мелодій? Яких саме?
  Порівняйте засоби музичної виразності цих п'єс.
П'єси
Характер
Мелодія
Темп
Динаміка
Італійська пісенька




Старовинна французька пісенька




  Чи можна назвати ці твори контрастними?
  Які віршовані рядки ви взяли б епіграфом до цих творів?
  У яких кольорах, живописних образах відобразили б свої
враження від музики?
  Що ви знаєте про композитора та його творчість?
7. Розучування пісні «Веселкова» композитора О.Янушкевича.
Сьогодні ми насолоджувалися чудовою музикою П.Чайковського. Вона, напевно, викликала в душі кожного з вас незабутні по­чуття..
  Як ви гадаєте, що таке музика?
  Як про неї говорять поети?
  Як вона оспівується в піснях?
Послухайте, що сказано про це в пісні композитора О.Янушкевича.
Слухання пісні «Веселкова».

  Які почуття викликала у вас ця пісня?
Розучування першого куплету пісні.     
При розучуванні слід використовувати різні варіанти активі­зації уваги:      
а) спів у діалозі двох груп по фразах;
б)  «запитання — відповідь» — спів по два такти;
в) спів куплету повністю.
8. Підсумок уроку.
  Яка музика П.Чайковського звучала на сьогоднішньому уроці?
  Які особливості творчості композитора?

  Чим вам сподобалася пісня «Веселкова»?

Немає коментарів:

Дописати коментар