УРОК 3
Тема. Народна пісня в сучасному житті.
Мета. Визначити життєвий зміст
народної пісенної творчості. Закріпити поняття .«музичний образ»,
«інтерпретація». Формувати вміння визначати й розуміти головну думку музичних
творів, аналізувати музику. Під час розучування, виконання пісень розвивати
відчуття ритму, ансамблю, здатність емоційно й виразно виконувати пісні.
Виховувати любов до рідного народу, його культурного надбання.
Музичний матеріал: Українська народна пісня «Чом ти не прийшов» (слухання у
вик. тріо Маренич, Н. Бучинської, рок-фолк гурту «Русичі»; розучування).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний
центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 7 кл. (Л.Масол,
Л.Аристова).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Музичне вітання.
Музичний матеріал із програми
минулого року на розсуд учителя.
2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.
— З якими очікуваннями ви прийшли на сьогоднішній урок,
якими музичними враженнями бажаєте поділитись?
3. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
З давніх-давен український
народ вирізняється свосю музикальністю. Українська пісня здобула визнання в
цілому світі. Няродин лірнка своїм походженням ся гас в глибину століть. За
допомогою мовних засобів, художньої уяви та фантазії людина вкладала в мелодії
власні спостсреження за природою, навколишнім світом, а також емоції та
почуття, що вирували в її серці. «Наймолодшим»
різновидом українських народних му зично-поетичних творів є ліричні пісні. До родинно-побутових належать майже всі пісні про
родинне життя, а також ті, що стосуються особистого життя людини (пісні про
кохання, жіночу долю, сирітство, гумористичні, колискові, пісні дітей, молоді
та дорослих). Лірична побутова пісня присвячена темі сімейно-побутових
стосунків.
5. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Послухайте виконання
української народної пісні «Чом ти не прийшов» Наталією Бучинською — відомою
вітчизняною співачкою, народною артисткою України. Співачка
виконує пісні українською, російською, вірменською, англійською та французькою
мовами. Серед авторів її пісепь відомі композитори й поети: Юрій Рибчинський,
Руслан Квінта, Володимир Матецький та інші.
6. Слухання української народної пісні «Чом ти не прийшов» у вик.
Н.Бучинської.
- Порівняйте
виконання пісні тріо Маренич з виконанням Наталії Бучинської.
- Чим
відрізняється сучасне виконання народної пісні? Що змінилося?
7. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Український рок-фольк гурт «Русичі»
виконує народні пісні в різних стилях, з елементами сучасних гармоній і ритмів.
Метою їхньої творчої формації є популяризація народної музики, донесення до
широкого загалу слухачів великого обсягу музичної творчості, яка сягає своїм
корінням у глибоке та сильне своєю енергетикою минуле.
8. Слухання української народної пісні «Чом ти не прийшов» у вик. гурту
«Русичі».
- Як змінилася
народна пісня?
- Яке виконання
сподобалося найбільше? Чому?
9. Розучування української народної пісні «Чом ти не прийшов».
10.
Підсумок уроку.
—
Які ваші враження від музики
уроку?
Дурдом.
ВідповістиВидалити