суботу, 28 жовтня 2017 р.

Урок № 9. ХТО ТАКИЙ КОМПОЗИТОР?
Мета:
    навчальна: засвоїти з учнями життєві зв'язки музики, поняття «слухач», «викона­вець», «композитор»; сприяти усвідомленню особливості музики конкретного образно-сюжетного напрямку;
    розвивальна: розвивати творчу уяву, фантазію учнів;
    виховна: виховувати інтерес, любов до навчання, природи.
Музичний матеріал: В. Косенко «Дощик»; М. Парцхаладзе «Осінній дощик»; поспівка «Ля-ля-ля»; В. Гребенюк «Осінь»; А. Філіпенко «Узяла лисичка скрипку».
Обладнання: компютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку
1.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
 Перевірка готовності класу до уроку.
 Музичне вітання.
2.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
    Що потрібно, щоб зазвучала музика?
    Хто виконує музику?
    Які музичні інструменти ви знаєте?
3.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Як ви вважаєте, чи легко зрозуміти, про що розповідає музи­ка? Одразу можна навіть заплутатися. Для того щоб зрозуміти музику, потріб­но навчитися слухати її та дотримувати певні правила: сидіти зручно, звикати слухати музику в тиші, слухати уважно та не відволікатися.
А хто створює музику? Про це ми дізнаємося на уроці.
4.   ОСНОВНА ЧАСТИНА
4.1.  Засвоєння нових знань. Засвоєння понять.
           Як називають людину, яка слухає музику?
Таку людина називають слухачем.
           Хто виконує музику?
Людина, яка виконує музику,— виконавець.
Людина, яка створює музику,— композитор.
4.2.  Слухання музики.
Учитель. За вікном осінь... Восени все частіше накрапає дощик. Кожен із вас хоча б раз у житті потрапляв під дощ. Згадайте його великі краплинки, що так і хочеться спіймати, а також бульбашки на калюжах.
Послухайте дві п’єси, у яких зображений дощик.
    Який із цих творів більш співзвучний осінньому настрою?
Слухання п'єс:
 «Дощик» В. Косенка

 «Осінній дощик» М. Парцхаладзе

    Який дощик зображений у першому творі? (Легкий, веселий, танцювальний)
    Чому «Дощик» В. Косенка не може бути осіннім?
У цьому творі ми відчули, як легкі звуки падають, немов прозорі краплин­ки, що зливаються у рухливі струмочки мелодії. Музика то стрімка, то повіль­на, неначе справді навколо нас падають веселі краплинки.
   Який дощик зображений у другому творі? (Сумний, спокійний)
   Чи відповідає він настрою осені?
      Якими кольорами можна зобразити ці твори? (Робота у зошитах, с. 11.) Повторне слухання п'єс з елементами пластичного інтонування
4.3.   Вокально-хорова робота.
Розучування поспівки «Ля-ля-ля», проспівування з контрастною інтонацією.
Розучування пісні «Осінь» В. Гребенюка

   Який настрій осені змальовано у пісні?
Слухання, визначення настрою, особливостей мелодії, розучування, робота над одночасним вступом, м'яким звуковеденням
Продовження роботи над піснею «Узяла лисичка скрипку» А. Філіпенка, виконання з танцювальними рухами
5.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
   Отже, про що розповіла музика нам сьогодні на уроці?
   Які настрої осені ми почули?
   Чим різняться дві п’єси — «Дощик» та «Осінній дощик»?
   Який танок виконувала лисичка, коли взяла до рук скрипку?

Немає коментарів:

Дописати коментар