неділю, 22 жовтня 2017 р.

УРОК 8. ЗУСТРІЧ МУЗИЧНИХ ЖАНРІВ
Мета. Продовжувати ознайомлення учнів з традиціями українського народу, його фольклором, оберегами; розвивати музичні та літературні здібнос­ті, вміння слухати та передавати почуте; виховувати гордість за свою багату народну спадщину та культурні цінності, любов до свого народу.
Музичний матеріал: Фридерик Шопен «Прелюдів № 7, № 20» — слухання. Едвард Гріг «Ранок» із сюїти «Пер Гюнт» — розучу­вання (с. 32—34).
Обладнання: підручник «Музичне мистецтво» 3 кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
I.   Організаційна частина.
Знову день почався, діти,
Ви зібрались на урок,
Тож пора нам поспішати,
Кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні в нас урок звичайний,
Та вчить багато нас чому.
Хай буде він для нас повчальний,
За це подякуєм йому.
1.        Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2.        Музичне привітання.
Урок музики у нас Запросив усіх у клас.
Привітаймось дружно всі:
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!
II. Розспівування.


IV.   Повідомлення теми уроку.
1. Робота з підручником, с. 32.
2. Пізнавальна бесіда.
V.    Слухання музики.
Фридерик Шопен «Прелюдія № 7, № 20».


VI.   Фізкультхвилинка.
Бігла мишка по ліску,
(біжимо по колу, як мишка) скаче жабка у ставку,
(скачемо, як жабка) зайчик наздогнав лисичку, печуть разом паляничку.
(знаходимо собі пару, плескаємо в долоньки)
А ведмедик іде пішки,
(ходимо на зовнішній стороні стопи, як ведмедик) клишоногі в нього ніжки.
(ходимо на зовнішній стороні стопи, як ведмедик)
VII.  Вивчення пісні.
Едвард Гріґ «Ранок» із сюїти «Пер Гюнт» — розучування.
1. Слухання твору.
2. Робота над піснею.
а) Робота з підручником, с.32.
б) Музична абетка, с.33.
VIII.          Пізнавальний екскурс в минуле.
1. Робота з підручником, с. 34.
2. Аналіз почутого.
«Ранок» — картина пробудження природи. Прозора, світла мелодія (флей­ти, потім гобої) нагадує гру пастушого ріжка. Сміливе поєднання тональнос­тей, регістрів, різних оркестрових інструментів, звучання теми з різною силою гучності — все це передає розмаїття природи, гру світла і барв.
• Тож якого характеру ця п’єса?
• Які почуття у вас викликав цей твір?
3. Повторне прослуховування музичного твору.
—           Послухайте музику ще раз. Закрийте очі. Що ви уявляєте: чи це ранок, чи день, а може, вечір? Зверніть увагу, як за допомогою різних музичних ін­струментів автор передав красу природи.
—           Який настрій передає музика?
—           Як ви думаєте, чому ця мелодія розповідає саме про ранок?
—           Уявіть, що сонечко заспівало. Чим буде відрізнятися ранкова пісня со­нечка від вечірньої?
—           Чи відповідає настрій картини настрою музики?
4. Цікаві розповіді.
IX.   Підсумок уроку. Релаксація.

Немає коментарів:

Дописати коментар