суботу, 14 жовтня 2017 р.

УРОК 7. ЖАРТІВЛИВІ ПІСНІ
Мета. Поглибити уявлення учнів про багатогранність втілення у музиці різноманітних почуттів. Збагатити емоційно-естетичний досвід учнів. Розвивати образне мислення, музичні здібності. Виховувати цінніс­не ставлення до музики, почуття патріотизму, якості творчої особистості.
Музичний матеріал: укр. нар пісня «Дівка в сінях стояла», М. Калачевський «Українська симфонія» (2 ч.), укр. нар. пісня «Сіяв мужик просо».
Обладнання: підручник «Музичне мистецтво» 4 кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.

               ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
2. Актуалізація музичного досвіду учнів.
 - Яка музика прозвучала на початку сьогоднішнього уроку?
 - Які почуття вона викликала у вас?
 - Пригадайте жартівливі пісні, які співали або слухали. Що їм притаманне?

3. Мотивація навчальної діяльності.
Жартівливі пісні відображають життя та побут україн­ського народу. Виникли такі пісні дуже давно, вони мають багато спільного з гумором і сатирою різних слов’янських народів. Зазвичай персонажі жартівливих пісень — це дівчата та хлопці. У піснях кепкують над такими
вадами, як лінь, безгосподарність, недбальство, і недотепність, нескромність, легковажність. У піснях роз­повідають про різні недоречні ситуації, безглузді суперечки.
Звернімося до словничка
Жартівливі пісні — пісні, у яких виражається народний гумор і дотепність.
4. Слухання української народної пісні «Дівка в сінях стояла».

 - У якому характері виконується пісня?
 - Про що йдеться в пісні?
 - До яких пісень вона належить?
Послухайте, як композитор М. Калачевський використав цю пісню у своїй «Українській симфонії».
5. Слухання уривку з 2 частини «Української симфонії» М. Калачевського.

 - Чи змінилися мелодія і характер пісні?
 - Яких нових ознак набула мелодія пісні?
6. Розучування української народної пісні «Сіяв мужик просо».
"+"

"-"
7. Підсумок уроку.
  Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
  Які її образи?
  Які почуття вона у вас викликала?
  До якої групи пісень належить українська народна пісня «Сіяв мужик просо»?
  Яку народну пісню використав М. Калачевський у своїй симфонії.
  Уявіть себе композиторами і спробуйте вигадати мелодію до однієї з гуморесок Павла Глазового.
Пряник
У вас зуби є, дідусю? — онучок питає.
Дід журливо посміхнувся: — Давно вже немає. —
Це почувши, хлопченятко зраділо без краю:
Тоді пряник потримайте, а я пострибаю.
Маленький дачник
Разом з мамою і татком на канікули в село Невеличке хлопченятко до бабусі прибуло.
І до чого ж здивувалось городське те хлопченя,
Як на вулиці уздріло — що б ви думали? — коня. Довго-довго із-за тину придивлялося воно,
Доки дядько вийшов з хати, верхи сів і крикнув: — Но!
  Дядю, коник не поїде! — хлопчик вискочив на тин. — Доки ви сиділи в хаті, з нього витік весь бензин.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Розповідати про почуття, втілені в ній. 

Немає коментарів:

Дописати коментар