УРОК 32
Тема. Діалог музики та живопису.
Мета. Показати тісний взаємозв’язок музики та живопису.
Познайомити учнів з такими напрямками мистецтва, як кольоромузика та
музикальний живопис. Розвивати вокально-хорові навички, творчі виконавські
здібності учнів, збагачувати їхній емоційно-естетичний досвід. Виховувати
ціннісне ставлення до праці, до людей, до власного «я».
Музичний та візуальний матеріал: Р.Роджерс «До-ре-мі» (розучування); В.Кікта Концертна симфонія для арфи з
оркестром «Фрески Софії Київської» (1частина – «орнамент») (слухання),
М.Чюрльоніс Соната зірок (слухання).
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 5 кл. (Л.Масол,
Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
2.
Актуалізація музичного досвіду, опорних знань учнів.
— Із якою музикою ви прийшли на урок?
Розповіді учнів про звучання та
зміст прослуханої музики за власним вибором упродовж тижня.
3. Слухання. В.Кікта Концертна симфонія для арфи з оркестром «Фрески Софії
Київської» (1 частина – «орнамент»)
— Порівняйте музичні й живописні фрески.
— Як музика втілює монументальність фрескового
живопису, декоративність орнаменту?
— Звучання якого інструменту Давньої Русі наслідує
арфа?
4. Слухання. М.Чюрльоніс Соната
зірок.
―
Який характер твору?
―
Порівняйте музичні та живописні
образи Чюрльоніса.
8. Продовження розучування пісні
Р.Роджерса «До-ре-мі».
9. Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Якій темі вона присвячена?
10. Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором, визначати її характер та втілені в ній почуття. По можливості
підготувати матеріал, який поглиблює тему уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар