УРОК 30. ВАРІАЦІЙНА ФОРМА В МУЗИЦІ
Мета. Дати поняття «варіації» як форми
вираження поступового, послідовного розвитку, зміни одного характеру, настрою; розвивати
співацькі навички, творчі здібності; створювати правильний ритмічний рисунок
вправ; відтворювати ритмічні вправи, виховувати любов до музики.
Музичний матеріал: Микола Різоль, варіації на тему української народної пісні «Їхав козак за Дунай» — слухання. Українська народна пісня в обробці Кирила Стеценка «Ой на
горі жито» — розучування (с. 102—104).
Обладнання: підручник
«Музичне мистецтво» 3 кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти;
комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований
урок.
Хід уроку
І. Організаційна
частина.
Девіз нашого уроку сьогодні:
Розум і фантазію прояви!
Активним і уважним будь!
І про кмітливість не забудь.
Все це нам знадобиться на уроці.
Тож вперед! Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
1. Вхід
до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне привітання.
IV. Повідомлення теми уроку.
1. Робота з підручником, с. 102.
2. Музичний калейдоскоп, с. 102—103.
3. Музична абетка, с. 103.
V. Слухання музики.
Микола Різоль, варіації на тему української
народної пісні «Їхав козак за Дунай».
VI. Фізкультхвилинка.
Раз! Два! Час вставати:
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у вільний час.
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутись нам до справ.
VII. Вивчення пісні.
Українська народна пісня в обробці
Кирила Стеценка «Ой на горі жито» — розучування.
1. Слухання
пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.
2. Робота
над піснею, с. 103—104.
Немає коментарів:
Дописати коментар