УРОК 31.
ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ, В УКРАЇНУ
Мета. Поглибити знання учнів про
емоційно-виразні можливості музики.
Розвивати слухацьку увагу, образно-асоціативне мислення учнів.
Виховувати ціннісне ставлення до музики, а також емоційну чутливість та естетичний
смак.
Музичний матеріал: українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр
широкий»; М. Глінка «Гуде вітер вельми в полі».
Обладнання:
підручник «Музичне мистецтво» 4
кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер;
фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД
УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до
класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація опорних знань, музичних вражень учнів.
- Яка музика схвилювала вас упродовж тижня?
- Про яку музику ви можете сьогодні
розповісти?
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Ось і завершується наша музична
подорож країнами світу. Повертаймося додому — в обійми рідної У країни!
Напевно, вам не раз доводилося чути українську народну пісню літературного
походження «Реве та стогне Дніпр широкий...», автором віршів якої є Тарас
Шевченко. У композиції оспівується український пейзаж: буря на Дніпрі, місяць
на небі і передсвітанковий стан природи. Ця пісня — музична візитівка нашої
країни, адже її мелодія звучала як позивний на українському радіо під час
Другої світової війни (радіостанція «Дніпро»). А нині ця пісня прикрашає ефіри
Першої програми Національного радіо та Всесвітньої служби «Радіо Україна».
4.
Слухання української народної пісні «Реве та стогне Дніпр широкий».
- Який
характер мелодії?
- Що
оспівується в пісні?
- Як
її треба виконувати?
5. Розучування пісні М. Глінки «Гуде вітер вельми в
полі».
6. Підсумок уроку.
- Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
- Які почуття вона у вас викликала?
7.
Домашнє завдання.
Слухати музику за власним вибором.
Підготувати розповіді про її зміст, характер звучання, виражені в ній почуття.
Немає коментарів:
Дописати коментар