УРОК 31
Тема. Діалог музики та живопису.
Мета. Показати тісний взаємозв’язок музики та живопису.
Розвивати вокально-хорові навички, творчі виконавські здібності учнів,
збагачувати їхній емоційно-естетичний досвід. Виховувати ціннісне ставлення до
праці, до людей, до власного «я».
Музичний та візуальний матеріал: Р.Роджерс «До-ре-мі» (розучування); К.Дебюссі Симфонічна сюїта «Море» (2
частина – «Гра хвиль») (слухання);
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 5 кл. (Л.Масол,
Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
2.
Актуалізація музичного досвіду, опорних знань учнів.
— Поміркуйте над словами художника: «Мої думки – мої
фарби, мої фарби – наспіви…». Чи можна віднести цю думку лише до образотворчого
мистецтва?
— Поміркуйте про «музикальність» живопису.
3.
Слухання. К.Дебюссі Симфонічна сюїта «Море» (2 частина – «Гра хвиль»)
— Які картини виникають у вашій уяві під час слухання
музики?
— Порівняйте її з творами живопису.
— Самостійно доберіть живописні марини, емоційно
споріднені в музиці.
— Чому, на вашу
думку, композитор назвав симфонічну сюїту ескізами?
4. Продовження розучування пісні
Р.Роджерса «До-ре-мі».
5. Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Якій темі вона присвячена?
6. Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором, визначати її характер та втілені в ній почуття. По можливості
підготувати матеріал, який поглиблює тему уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар