УРОК 30. СПОЛУЧЕНІ
ШТАТИ АМЕРИКИ
Мета. Розкрити можливості музичного
мистецтва виражати різноманітні настрої та почуття людини на прикладі музичного
матеріалу уроку. Розвивати вміння учнів інтерпретувати та виразно виконувати музичні
твори. Виховувати інтерес і ціннісне ставлення до музичного мистецтва.
Музичний матеріал: Дж. Гершвін, «Колискова» з опери «Поргі і Бесс»; індонезійська
народна пісня «Прогулянка з батьком».
Обладнання:
підручник «Музичне мистецтво» 4
кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер;
фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД
УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до
класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація опорних знань, музичних вражень учнів.
- Яка музика схвилювала вас упродовж тижня?
- Про яку музику ви можете сьогодні
розповісти?
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Музика Сполучених Штатів Америки
упродовж тривалого періоду часу вбирала в себе ознаки різноманітних стилів.
Американська музика передає оптимізм, віру в майбутнє. Одним з найвідоміших
композиторів цієї країни є Джордж Гершвін, який має українське коріння. Гершвін
писав і класичну музику, і сучасну, зокрема, музику для кінофільмів. Джордж
Гершвін дуже полюбляв імпровізувати. Він міг протягом кількох годин грати на
роялі в музичному видавництві, де працював... збираючи навколо себе велике коло
слухачів. Серед великих творів найвідомішою вважається перша національна опера
— «Поргі і Бесс». Її популярність не згасає й сьогодні. В опері відображено
бідне й тяжке життя афроамериканців, які живуть у рибальському селищі початку
20 століття. Головними персонажами, не складно здогадатися за назвою твору, є
чоловік Поргі та молода жінка Бесс. Починаючи роботу
над оперою, композитор вирушив на південь США, де упродовж року мешкав у селищі
рибалок. Там він ознайомився з життям і музикою афроамериканців. Митець брав
участь у співі спірічуелів, іноді навіть виступав як соліст.
Звернімося до словничка
Спірічуел — духовна пісня
афроамериканців.
4.
Слухання «Колискової» з опери «Поргі та Бесс» Дж. Гершвіна.
- Як музика відображає ставлення матері до
своєї дитини?
- Порівняй цю колискову з
українськими творами цього жанру: назви основні відмінності.
- Які особливості афроамериканської музичної
мови виявляються у творі?
5. Продовження розучування індонезійської народної пісні
«Прогулянка з батьком».
6. Підсумок уроку.
- Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
- Які почуття вона у вас викликала?
7.
Домашнє завдання.
Слухати музику за власним вибором.
Підготувати розповіді про її зміст, характер звучання, виражені в ній почуття.
Дуже мелодійний музичний твір. Доволі універсальний, оскільки може бути виконаний у різних стилях.
ВідповістиВидалити