УРОК 31.
КУЛЬМІНАЦІЯ В МУЗИЧНОМУ ТВОРІ
Мета. Повторити основні поняття і терміни;
поглибити знання вивчених тем; удосконалювати навички правильного дихання,
співу, вміння відтворювати гами зі слуху, створювати правильний ритмічний
рисунок вправ, відтворювати ритмічні вправи; виховувати любов до музики, її
історії.
Музичний матеріал: Ісаак
Дунаєвський, увертюра до фільму «Діти капітана Гранта» — слухання. Слова А. Житкевича, музика Л.
Стельмащук «Заквітчали зорі обрій» — розучування (с. 105- 107).
Обладнання: підручник
«Музичне мистецтво» 3 кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти;
комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований
урок.
Хід уроку
І. Організаційна
частина.
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи, швидше в клас!
Біля парти станем чемно,
Хай мине час недаремно.
1. Вхід
до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне
привітання.
2. Узагальнення раніше вивченого матеріалу.
У стародавні часи люди думали, що наша
планета Земля — це велика кругла тарілка, схожа на гігантський плоский щит,
котрий тримається на трьох китах, які плавають в океані.
Саме про цих «трьох китів» ми сьогодні
поговоримо, адже вони тісно пов’язані з музичним мистецтвом. Цей вислів у
музиці умовний. Його вживають, коли говорять про три основні жанри музики, три
основні типи музики.
Далі вчитель
грає марш, учні повинні визначити характер, тип цієї музики, до якої галузі
вона належить. Тобто, це — марш. Це перший кит.
Потім
звучить полька, вальс, гопак. Що це звучало ? Танці. Танець — це другий
кит.
І, нарешті, звучить музичний уривок
пісенної мелодії без супроводу. Пісня — це третій кит.
В музичному творі можуть бути поєднані
різні типи музики (пісня, танець, марш). Пісня, танець, марш — є основою всіх жанрів (видів) вокальної та інструментальної
музики.
Звісно, немає на землі, та й ніколи не
було людини, яка б не заспівала за своє життя хоча б однієї пісні, не
станцювала хоча б одного танцю, не брала участі хоча б раз у якійсь маршовій
процесії. А пригадаймо нас, маленьких. Хіба ми ще задовго до школи не співали
якихось простих пісеньок, не танцювали танців чи не крокували під музику
маршу?
Отже, зробимо висновок: без «трьох
китів» жодна людина — ні доросла, ні маленька — просто не зможе обійтися.
V. Слухання музики.
Ісаак Дунаєвський, увертюра до фільму
«Діти капітана Гранта».
1. Загальні відомості про композитора.
2. Обговорення прослуханого твору.
VI. Фізкультхвилинка.
Хто ж там, хто вже так втомився
І наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати — (вийти із-за
парт)
Фізкультпаузу почати.
Сонце спить, небо спить, (очі закриті
долонями)
Навіть вітер не шумить, (присісти)
Рано-вранці сонце встало, (відкрити очі,
встати, підняти голови,
Всіх промінням привітало, піднятися на носки,
руки підвести угору, розвести в сторони, підвести угору, помахати руками)
Хмарка сонечко закрила,
Слізки срібнії зронила, (закрити обличчя
руками)
Ми ті слізки пошукаємо,
У травичці позбираємо, (присідання)
VII. Вивчення
пісні.
Слова А. Житкевича, музика Л.
Стельмащук «Заквітчали зорі обрій» — розучування.
1. Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми
+.
2. Робота над піснею.
VIII. Підсумок уроку. Релаксація.
Немає коментарів:
Дописати коментар