УРОК 24
Тема. Симфонічна музика.
Мета. Визначити палітру почуттів, втілених у музичних творах. Поглибити знання
про симфонію, як найдосконаліший жанр інструментальної музики. Розвивати увагу,
уяву, пам'ять, мислення, зв’язне мовлення,
вміння інтерпретувати музику. Формувати необхідні вокально-хорові
навички. Виховувати інтерес до класичної музики, моральні почуття,
естетичні смаки.
Музичний
матеріал: Л.Бетховен Симфонія №5
(слухання); І.Кириліна «Зелене слоненя» (розучування).
Тип
уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД
УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень, опорних
знань учнів.
Бесіда-діалог учителя з учнями
щодо їхніх музичних вражень (із використанням фрагментів музики як ілюстрацій).
3. Мотивація
навчальної діяльності учнів
— У чому полягає важливість впливу музики на людину?
— Пригадайте симфонію, яку слухали на минулому уроці.
— Хто її написав?
— У якому темпі звучала перша частина?
Словничок:
Будова симфонії:
1ч.
– швидка;
2ч.
– повільна;
3ч.
– жвава;
4ч.
– швидка.
4.
Слухання. Л.Бетховен симфонія №5
— Спробуйте розповісти про загальний характер частин
симфонічного циклу.
— Порівняйте початок і фінал твору.
— Які почуття, емоції викликає ця музика?
— Яким ви уявляєте героя симфонії.
5.
Продовження розучування пісні І.Кириліної «Зелене слоненя».
— Які особливості цієї пісні?
— Які почуття вона передає?
— Які рухи, супровід та музичні інструменти ви
оберете для розкриття її характеру?
6.
Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Яку тему вона розкривала?
— Які почуття викликає ця музика?
Немає коментарів:
Дописати коментар