УРОК 22
Тема. Інструментальна музика.
Мета. Визначити палітру почуттів, втілених у музичних
творах. Розвивати увагу, уяву, пам'ять, мислення, зв’язне мовлення, вміння інтерпретувати музику. Формувати
необхідні вокально-хорові навички. Виховувати інтерес до класичної музики,
моральні почуття, естетичні смаки.
Музичний та візуальний матеріал: В.Філіпенко «Веснянка»
(розучування); Б.Бріттен «Путівник по оркестру для молоді» (слухання).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян,
фортепіано), магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД
УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень,
опорних знань учнів.
— З якими музичними враженнями та
додатковим матеріалом ви прийшли на сьогоднішній урок?
—
Які групи музичних інструментів ви знаєте?
3. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
Розповідь
про історію виникнення і розвитку симфонічного оркестру.
4. Слухання. Б.Бріттен «Путівник
по оркестру для молоді».
- Твір починається темою, яку по черзі
виконують різні інструменти. Так створюються варіації, завдяки яким тема
кожного разу звучить по-різному, в іншому тембровому забарвленні.
- Пригадайте, що таке музичні варіації.
- Охарактеризуйте тембри інструментів, що
виконують тему.
5. Продовження розучування пісні
В.Філіпенка «Веснянка».
6.
Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на
сьогоднішньому уроці?
— Якій темі вона присвячена?
7. Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором.
Немає коментарів:
Дописати коментар