УРОК 23
Тема. Симфонічна музика.
Мета. Розкрити можливості музичного мистецтва; вчити
виражати різноманітні настрої та почуття людини на прикладі музичного
матеріалу уроку. Поглибити розуміння значення поняття «симфонія». Розвивати
вміння учнів інтерпретувати та виразно виконувати музичні твори. Виховувати
інтерес і ціннісне ставлення до суспільства і держави, людей, власного «я».
Музичний матеріал: В.А.Моцарт Симфонія №40 (1 частина) (слухання); І.Кириліна «Зелене
слоненя» (розучування).
Тип уроку: урок уведення у тему.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету)
під звучання Симфонії №40 В.А.Моцарта.
2.
Актуалізація музичного досвіду учнів.
— Яка музика прозвучала на початку сьогоднішнього
уроку?
— Які почуття вона викликала у вас?
3.
Мотивація музично-навчальної діяльності учнів.
— Пригадайте, що таке симфонія.
— Яку музику Моцарта ви слухали в початковій школі?
— Чи подобається вона вам? Поясніть чому.
4.
Розповідь учителя про життєвий шлях В.А.Моцарта.
5. Слухання. В.А.Моцарт Симфонія №40 (1 частина).
- Простежте, як розвивається головна тема, як
змінюється музика.
- Визначте тембри інструментів, що звучать.
- Наспівайте мелодію головної партії, відчуйте
виразність інтонації.
6. Слухання. Перша частина
симфонії №40 в аранжуванні і виконанні оркестру П.Моріа.
- Порівняйте.
Що змінилося?
7. Колективне читання фрагменту казки Г. Циферова «Таємниця запічного
цвіркуна» (підручник, 110 с.).
8. Розучування пісні І.Кириліної «Зелене слоненя»
9.
Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Які її образи?
— Які почуття вона у вас викликала?
Немає коментарів:
Дописати коментар