УРОК 23. РІЗНОМАНІТНА
АВСТРІЯ
Мета. Поглибити знання учнів про
емоційно-виразні можливості музики.
Розвивати слухацьку увагу, образно-асоціативне мислення учнів.
Виховувати ціннісне ставлення до музики, а також емоційну чутливість та естетичний
смак.
Музичний матеріал: В. А. Моцарт, Рондо в турецькому стилі,
Симфонія №40
(1 ч.); укр. нар пісня
«Янчику-подолянчику».
Обладнання:
підручник «Музичне мистецтво» 4
кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер;
фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД
УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до
класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація опорних знань, музичних вражень учнів.
- Яка музика схвилювала вас упродовж тижня?
- Про яку музику ви можете сьогодні
розповісти?
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Наша подорож країною музики триває.
І сьогодні на нас очікує дивовижна країна — Австрія. Це є батьківщина визначного
композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Він народився в місті Зальцбург. Батько
Вольфганга був композитором і придворним скрипалем. Саме завдяки йому хлопчик
із трьох років почав грати на клавесині, а з п’яти — писати музику. Коли
Моцарту виповнилося шість років, батько повіз його разом із сестрою на
гастролі. Під час концертів в м. Відень — столиці Австрії та інших містах
Європи маленький Моцарт віртуозно грав на скрипці та клавесині. Концертні
подорожі родини Моцарта тривали впродовж десяти років. У дорослому віці
Вольфганг жив у Відні, тут він заснував разом з однодумцями віденську класичну
школу.
4. Слухання Рондо в турецькому стилі В. А.
Моцарта.
Якщо музика цікава та
зрозуміла слухачам, урешті-решт вона буде легко впізнавана. Адже музика не має
кордонів. Такою вважають і Симфонію №40 Вольфганга Амадея Моцарта. Послухайте
фрагмент першої частини твору: можливо, вам доводилося її чути раніше?
5. Слухання фрагменту 1
частини Симфонії №40 В. А. Моцарта.
- Що вразило у прослуханому
творі?
- Хто виконує цей твір?
- Який настрій викликає
музика Моцарта?
6. Розучування української народної пісні
«Янчику-подолянчику».
7. Підсумок уроку.
- Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
- Які почуття вона у вас викликала?
8.
Домашнє завдання.
Слухати музику за власним вибором.
Підготувати розповіді про її зміст, характер звучання, виражені в ній почуття.
Немає коментарів:
Дописати коментар