УРОК 8
Тема. Реквієм.
Мета. Визначити особливості вираження життєвого змісту і
почуттів людини в хоровій духовній музиці. З'ясувати значення поняття «реквієм».
Розвивати вокально-хорові навички під час виконання пісень гомофонного та
поліфонічного складу. Виховувати інтерес до
музики В.А.Моцарта, а також ціннісне ставлення до духовної музики, почуття
краси й естетичне ставлення до природи.
Музичний матеріал: В.А.Моцарт «Dies irae» з Реквієму (слухання); І.Кириліна «Будинок під блакитним дахом»
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний
центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 6 кл. (Л.Масол,
Л.Аристова).
ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету)
під звучання Хорового концерту №15 Д.Бортнянського.
2. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.
— Який твір звучав на початку уроку?
— Які почуття викликала у вас ця музика?
3.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
Одним з
найдавніших жанрів духовної музики (понад півтори тисячі років) — є реквієм. Реквієм — жанр духовної музики;
заупокійна меса. Таку назву меса отримала відповідно до першого слова своєї
початкової частини: «Вічний спокій даруй їм, Господи» («Requiem aeternam dona
eis, Domine»). Згодом реквієм перетворився на самостійний музичний жанр. Так
стали називати багаточастинний твір скорботно-піднесеного характеру для хору та
оркестру.
-
Пригадайте, що вам відомо про життя і творчість
Вольфганга Амадея Моцарта.
-
Які твори композитора ви слухали на. уроках музичного
мистецтва в попередніх класах?
Реквієм
В.-А. Моцарта — усесвітньо відомий шедевр цього хорового жанру. Через хворобу
композитор не встиг завершити твір, тому доопрацював його один з учнів Моцарта.
Дев'ять з дванадцяти номерів Реквієму написані для хору, три — для квартету
солістів. У другій частині твору — «День гніву» — представлена картина
Страшного Суду.
4.
Слухання «Dies irae»
з Реквієму В.А.Моцарта.
- Визначте характер прослуханої частини реквієму.
Що найбільше вразило?
- Спробуйте передати свої емоції, почуття,
уявлення.
5. Розучування пісні І.Кириліної
«Будинок під блакитним дахом».
6. Підсумок уроку.
— Яке враження справила на вас музика уроку?
Немає коментарів:
Дописати коментар