Урок
№ 8. ЗНАЙОМСТВО З ТАНЦЕМ
Мета:
• навчальна: учити
учнів розпізнавати життєвий зміст музики ти вміти на елементарному рівні
висловлювати враження від музичних творів, передавати у виконанні настрій і
характер музики; засвоїти поняття «гопак», «троїсті музики», «народні музичні
інструменти», «скрипка» та «бандура»;
• розвивальна:
розвивати відчуття пульсації; розвивати творчі здібності, фантазію, уяву,
емоційність учнів;
• виховна:
виховувати інтерес і любов до музики, пісні, творчої праці, бажання вчитися
музики.
Музичний
матеріал: український народний танець «Гопак»;
поспівка «Гоп, гоп, гу-ту- ту»; А. Філіпенко «Узяла лисичка скрипку»; В. Галамага «Ми - першокласники»; пісня- гра «Музична луна»; гра «Телевізор».
Обладнання:
комп”ютер; фонохрестоматія.
Тип
уроку: комбінований урок.
Хід уроку
1.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Перевірка
готовності класу до уроку.
Музичне вітання.
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ
ЗНАНЬ
♦ Як називають музику, яку
співають?
♦ Які пісні ви знаєте?
♦ Як називають довгі та
короткі звуки?
3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Українська пісня — це
душа народу. Але й у танцях українці завжди були та є завзятими. На святах або
після того, як добре попрацювали, збиралася молодь, щоб відпочити. А кращий
відпочинок — це добра пісня або добрий танок.
Які ж танці бувають?
Запрошую вас познайомитися з
найулюбленішим українським танцем — гопаком.
4. ОСНОВНА ЧАСТИНА
4.1. Засвоєння нових знань
Учитель. З давніх-давен одним
із найулюбленіших танців українців був гопак. Раніше він був лише чоловічим
танцем, а сьогодні гопак танцюють і жінки. Він виник серед козаків, які
боронили Україну від ворогів. У танці козаки змагалися у спритності, силі,
супроводжуючи танець вигуками «гоп- гоп». Цей танок тому і називали гопаком.
Засвоєння
понять
Гопак — це український народний
танець.
Під час народних свят музиканти
звеселяли слухачів веселими, запальними танцювальними мелодіями.
4.2. Слухання музики
♦ Як рухаються танцюристи, виконуючи цей
танок? (Танцюють навприсядки, тупочуть чобітками.)
Слухання з елементами танцювальних рухів:
напівприсідання, тупотіння, «колупалочка».
4.3. Вокально-хорова робота
Пісня-гра «Музична луна»
Розучування поспівки «Гоп, гоп, гу-ту-ту», підкреслення пульсу
поспівки
Гоп, гоп,
гу-ту-ту,
вари кашку круту,
підливай молочка,
погодуй козачка.
(Виконую
поспівку на звуках соль та мі, а потім діти повторюють з учителем).
Розучування
пісні «Узяла лисичка скрипку» А. Філіпенка
(робота за
змістом пісні, розучування танцювальних рухів до пісні)
"+"
"-"
5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Учитель. Сьогодні ми
доторкнулися до витоків народної музики, дізналися про українські народні
музичні інструменти.
♦ Про що нам розповіла
музика нашого уроку?
♦ Який український
народний танець вам відомий?
♦ Чому гопак має саме таку
назву?
Намалюйте свої враження від
народної музики.
Немає коментарів:
Дописати коментар