УРОК 6
Тема. Музика стародавніх епох.
Мета. Систематизувати знання учнів про
синтез та взаємодію різних видів мистецтва. Визначити палітру почуттів,
втілених у мистецтві стародавньої Греції. Розвивати вміння інтерпретувати
музику. Формувати необхідні вокально-хорові навички. Виховувати інтерес до
класичної танцювальної музики, а також допитливість, самостійність, творчість.
Музичний
та візуальний матеріал: К.В.Глюк «Мелодія Орфея» з опери «Орфей та
Евридіка» (слухання); Н.Май «Золота зіронька» (розучування); Г.Струве «Музика»
(виконання); О.Янушкевич «Веселкова» (виконання).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.
— З музикою яких країн ми познайомились на минулому
уроці?
3. Мотивація музично-навчальної діяльності учнів.
Є ще одна давня культура, яку ми
як музичні дослідники не можемо обійти стороною, тому саме там народилось слово
«музика», зародився театр. Здогадалися? Так це Стародавня Греція.
4.
Слухання. К.В.Глюк «Мелодія Орфея» з опери «Орфей та Евридіка»
Розповідь
легенди про Орфея.
- Як композитор втілює ідею життєстверджуючої
сили музики Орфея?
5. Продовження розучування пісні Н.Май «Золота
зіронька».
6. Виконання. О.Янушкевич «Веселкова».
7. Виконання. Г.Струве «Музика».
8. Підсумок уроку.
―
Музиці якої культури був присвячений урок?
―
Що вас найбільше вразило?
Немає коментарів:
Дописати коментар