Урок
№ 6. РАХІВНИК-МАНДРІВНИК РИТМ
Мета:
♦ навчальна: розширювати уявлення учнів про емоційний зміст музики;
♦ розвивальна: активізувати образне мислення учнів, використовуючи
сюжетно- рольові ігри; засвоїти поняття «ритм»; розвивати творчу фантазію,
уяву, уміння імпровізувати;
♦ виховна: виховувати вокальні, виконавські навички, інтерес
до музики, співу. Музичний матеріал: Д. Кабалевський «Клоуни»; поспівка
«Раз-два-три-чотири»; українські народні пісні «Ой, є в лісі калина», «Ходить
гарбуз по городу»; гра «Упізнай пісню».
Обладнання: музичні
інструменти; комп”ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований
урок.
Хід уроку
Учні заходять до класу під музичний
супровід (українська народна пісня «Ой, є в лісі калина»).
1.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Перевірка
готовності класу до уроку
Музичне вітання
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ
ЗНАНЬ
♦ Якими бувають музичні звуки?
♦ Кого музика може зобразити високими
звуками, а кого — низькими?
♦ Як називають «кроки» у музиці?
3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. За вікном осінь. Усе частіше накрапає дощик — крап,
крап- крап, крап-крап-крап. Так стукають краплинки у вікно, і ми кажемо: це дощик
вистукує ритм.
Що означає це слово — ритм і з чого ж він виникає? Про це ми
дізнаємося сьогодні на уроці.
4. ОСНОВНА ЧАСТИНА
4.1. Засвоєння нових знань
Засвоєння
понять
Чергування довгих і коротких
звуків — це ритм. За ритмом можна впізнати пісню.
Погляньте: на дошці записаний
ритм пісні.
Проплескування ритму
Гра «Упізнай пісню»
Чи здогадались ви, ритм якої
пісні, що ми вивчали на попередніх уроках, записаний на дошці?
ПППІПППІ
ППІПІІІППІПІІІ
4.2. Слухання музики
Учитель. А тепер рахівник-мандрівник
ритм запрошує нас у подорож до цирку. Скільки тут артистів! Пригадайте, хто
виступає в цирку.
Одного разу композитор Д.
Кабалевський відвідав цирк, а потім у музиці передав свої враження від
найвеселіших артистів, які бавлять глядачів своїми жартами.
♦ Про кого йдеться?
♦ Якою може бути музика
про клоунів?
Слухання
п'єси «Клоуни» Д. Кабалевського
♦ Який настрій передав нам
композитор своєю музикою?
Повторне слухання п'єси «Клоуни» Д. Кабалевського з
використанням танцювальної імпровізації
♦ Яке сонечко слухало п’єсу «Клоуни» Д.
Кабалевського?
4.3. Вокально-хорова робота
Виконання поспівки «Раз-два-три-чотири» з проплескуванням
пульсу, ритму.
Розучування української народної пісні «Ой, є в лісі калина»,
робота над текстом, визначення особливостей ритму та робота над ними
"+"
"-"
Продовження роботи над українською народною піснею «Ходить
гарбуз по городу», робота над виразністю виконання, інсценування пісні
5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ
УРОКУ
Учитель. Сьогодні у нашій
подорожі нам допомагав рахівник-мандрівник ритм.
♦ Що таке ритм?
♦ Чи може ритм допомогти
впізнати пісню?
♦ Які звуки утворюють
ритм?
Немає коментарів:
Дописати коментар