УРОК 5
Тема. Сучасне життя танцю.
Мета. Визначити особливості танцювальної музики.
Поглибити знання учнів про творчість сучасних українських виконавців. Розвивати
слухацьку увагу, вміння інтерпретувати музичні твори. Формувати
вокально-хорові навички. Виховувати естетичний смак, інтерес до культури
рідного краю.
Музичний матеріал: Р.Лижичко «Дикі танці», «Аркан» (слухання), Н. Май
«На нашій Україні» (розучування).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний
центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 7 кл. (Л.Масол,
Л.Аристова).
ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання однієї
з пісень Руслани Лижичко. Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень,
досвіду учнів.
—
Що ви можете сказати про музику,
яка звучала на початку уроку?
—
Які думки вона вам навіяла та які
почуття викликала?
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Хореографічне
мистецтво існує з найдавніших часів. Культові, трудові, мисливські та інші
обряди супроводжувалися не тільки грою на музичних інструментах і співом, а й
танцями. Розгорнуті танцювальні вистави, нерідко пов’язані з релігійними
церемоніями, існували в Стародавньому Єгипті, Індії, Китаї, Вірменії, Греції,
Римі й інших країнах. Сучасний
танець (contemporary dance) — танцювальний напрям, який включає
танцювальні техніки і стилі XX — початку XXI ст., що сформувалися на основі американського
і європейського танців модерн і постмодерн. Сучасний танець вирізняється
яскравістю емоцій, різкими змінами настрою, і загалом вважається, що сучасний
танець, як і пісня, з усіх видів мистецтва чи не найшвидше «реагує» на зміни у
світі, у суспільстві зокрема. Часто, зароджуючись на вуличних або клубних
помостах, танцювальні напрями інтегрувалися на професійні сцени естради,
концерт-холів. Сучасна хореографія — це невід’ємний елемент багатьох
слов’янських концертних програм та конкурсів. Так, у 2004 р. на міжнародному
конкурсі пісні «Євробачення» перемогла українська співачка Руслана Лижичко з
композицією «Дикі танці».
4.
Слухання. Р. Лижичко «Дикі танці», «Аркан».
- Схарактеризуйте
стиль виконання співачки.
- Що вас
вразило в цих пісенно-хореографічних номерах?
5. Розучування пісні Н. Май «На нашій Україні».
(+)
(-)
6. Підсумок уроку.
Оцінювання музично-творчої
діяльності учнів.
7. Домашнє завдання.
Слухати музику на власний вибір.
Немає коментарів:
Дописати коментар