УРОК 7
Тема. Пісня – душа народу.
Мета. Показати глибину, багатство та
різноплановість української народної пісні. Визначити особливості жанрової палітри народних
пісень, поглибити поняття «куплетна форма». Розвивати вокально-хорові навички,
творчі виконавські здібності учнів, збагачувати їхній емоційно-естетичний
досвід. Виховувати патріотичні та морально-етичні почуття.
Музичний матеріал: Французька народна пісня «Братик Яків» (слухання); українська народна
пісня «Дівка Явдошка» (слухання); українська народна пісня «Чи не той то
Омелько»(розучування).
Тип уроку: урок уведення у тему.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету)
під звучання українських народних пісень.
2.
Актуалізація музичного досвіду учнів.
— Яка музика прозвучала на початку сьогоднішнього
уроку?
— Які почуття вона викликала у вас?
3.
Мотивація музично-навчальної діяльності учнів.
— Які основні пісенні жанри ви знаєте?
— Якою буває пісня?
— Розкажіть про свої улюблені пісні.
4.
Розповідь учителя про жанри народної пісні (колискові, весільні, ліричні,
жартівливі) та про куплетну форму.
5. Слухання. Французька народна пісня «Братик Яків»;
українська народна пісня «Дівка Явдошка».
- Порівняйте пісні.
- Які їх особливості?
- Про що вони розповідають?
- Який характер пісень?
- До якого жанру їх можна віднести?
- Які риси характерні для народної пісні?
- Пригадайте інші жартівливі народні пісні.
6. Розучування української
народної пісні «Чи не той то Омелько».
7.
Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Які її образи?
— Які почуття вона у вас викликала?
8.
Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором. Розповідати про почуття, втілені в ній.
Немає коментарів:
Дописати коментар