УРОК 5. СЯЙВО
КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ
Мета. Визначити особливості вираження
життєвого змісту і почуттів людини в музиці. Розвивати вокально-хорові навички
під час виконання пісень. Виховувати ціннісне ставлення до музики, почуття
краси й естетичне ставлення до природи.
Музичний
матеріал: укр. нар пісні
«Пісня про Байду», «Ой на горі тай женці жнуть».
Обладнання:
підручник «Музичне мистецтво» 4
кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер;
фонохрестоматія.
Тип
уроку: комбінований
урок.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
2.
Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.
― 3 якими музичними враженнями, повідомленнями про музичні
події ви прийшли на сьогоднішній урок?
— Яка музика прозвучала на початку уроку?
3. Мотивація навчальної діяльності
учнів.
Могутню історію нашого народу
можна простежити через пісні. Народні пісні, у яких ідеться про події минулого,
називаються історичними. Тематика історичних пісень — різноманітна. У
найдавніших історичних піснях ідеться про боротьбу українського народу із
ворогами, а також прославляються національні герої.
Звернімося до словничка
Гордістю українського народу є сміливі й мужні козаки,
які не могли жити без доброї пісні, без музики. Вони вправно грали на бубнах і
трубах, та особливо шанували бандуру й кобзу.
Звернімося до словничка
Козацькі
пісні — це музично-поетичні твори, у
яких оспівуються безстрашні герої, захисники вітчизни — козаки.
А чи відоме тобі ім’я одного з
найвизначніших козаків — князя Дмитра Вишневецького? Саме він побудував на
острові Мала Хортиця (нині м. Запоріжжя) першу фортецю майбутньої Запорозької
Січі — осередку козаків. Народні співці, кобзарі, склали «Пісню про Байду»,
головним персонажем якої, на думку фольклористів (дослідників народної
творчості) вважають саме Дмитра Вишневецького. У цьому творі оспівується ідея
благородства та високого почуття патріотизму.
4. Слухання. «Пісня про Байду».
- Який характер пісні?
- Яким показаний у пісні Байда?
5. Розучування української
народної
пісні «Ой на горі та й женці жнуть».
"+"
"-"
6.Підсумок
уроку.
— Якій музиці був присвячений наш
урок?
— У чому
полягають відмінності між думою й історичною піснею?
7.Домашнє
завдання.
Слухати музику за власним вибором,
акцентуючи увагу на виражених у ній почуттях.
Немає коментарів:
Дописати коментар