УРОК 12
Тема. Цикли у вокально-хоровій музиці.
Мета. Визначити різноманітність виражальних
засобів хорової музики. Розвивати вокально-хорові навички та вміння вдумливо
сприймати й інтерпретувати контрастні за змістом і. звучанням твори.
Виховувати інтерес до хорової музики.
Музичний
матеріал: Б.Бріттен «Вінок колядок» (слухання
№ 2, 5,10); українська народна пісня «Ой у полі плужок оре» (розучування).
Тип
уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян),
магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
6 кл. (Л.Масол, Л.Аристова).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету)
під звучання колядки з циклу «Вінок колядок» Б.Бріттена.
Музичне вітання.
2. Актуалізація опорних знань,
музичних вражень учнів.
— Яка музика схвилювала вас
упродовж тижня? Про яку музику ви можете сьогодні розповісти? Яку можете
виконати?
Гра «Музичне інтерв'ю».
Задля проведення цієї гри клас
ділиться на творчі групи. Одного з учнів обирають «репортером». Він визначає
коло запитань про музику, музичні передачі та події і «бере інтерв'ю» у кожної
із груп за темою «Твої музичні враження».
3.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
— Яке враження справила на вас
музика, що прозвучала на початку уроку?
— Які почуття вона у вас викликала,
які думки навіяла?
До музичних циклів належать
збірки пісень або п’єс, створених відповідно до певної тематики або укладених
авторами з фрагментів власних опер, балетів, симфоній. Однією з найулюбленіших
тем, яка завжди надихала композиторів на створення «чарівної» музики, є свято
Різдва. Так, фортепіанний цикл мініатюр на мелодії колядок, поширених у побуті
українців, належить доробку Василя Барвінського. Не залишилися осторонь й
іноземні митці, багато з яких подарували слухачам радісні хвилини різдвяної
музики. Наприклад, британський композитор Бенджамін Брітген створив хоровий
цикл колядок, який можна почути під час Різдвяних свят у концертних залах
різних країн.
4.
Слухання. Бенджамін Бріттен, «Вінок колядок» або «Вінок різдвяних пісень» для
хору, дискантів-солісті в і арфи (№1, 2, 5, 10).
1. "ЛАСКАВО ПРОСИМО, НЕБЕСНИЙ ЦАРЮ"
2. "ЦЕ МАЛЕНЬКЕ ДИТЯ"
5. "КОЛИСКОВА"
10. "ВОЗБЛАГОДАРІМ ГОСПОДА"
- Охарактеризуйте
загальний настрій твору та окремих хорових мініатюр.
- Які темброві
барви привносить звучання арфи?
5.
Розучування української щедрівки «Ой у полі плужок оре».
12. Підсумок уроку.
- Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
- Які почуття вона у вас викликала?
- Назвіть відомі вам вокально-хорові цикли та
їхніх авторів.
- Пригадайте і поясніть, коли під час різдвяно-новорічних свят виконуються колядки, а коли — щедрівки.
- Пригадайте і поясніть, коли під час різдвяно-новорічних свят виконуються колядки, а коли — щедрівки.
Дуже змістовно. Гарний урок.Дякую.
ВідповістиВидалити