УРОК 11. РИТМІЧНІ ІНТОНАЦІЇ
Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів з вокальною музикою,
розвивати уміння її визначати; повторити назви музичних інструментів; вдосконалювати
вокальні навички; розвивати ритмічний слух, увагу; виховувати любов до народних
пісень, зокрема колискових.
Музичний матеріал: Микола Римський-Корсаков «Три дива» з опери «Казка про
царя Салтана». Тема Білки. Тема Царівни Лебідь. Тема Тридцяти трьох богатирів.
Михайло Глинка «Марш Чорномора» з опери «Руслан і Людмила» — слухання. Слова
Василя Вікторова, музика Тамари Попатенко «Щеня і кошеня» — розучування (с.
43—47).
Обладнання: підручник «Музичне мистецтво» 3 кл. (Л. Аристова, В.
Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип
уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Організаційна
частина.
Учитель:
Урок
музики почавсь,
Кожен
з вас приготувавсь?
Учні:
Ми
готові вже співати,
Грати
й навіть танцювати.
1. Вхід до
класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне
привітання
IІ. Повідомлення
теми уроку.
1. Робота з
підручником, с. 43.
2. Пізнавальна
бесіда (розповідь про створення «Казки про царя Салтана»).
ІІІ. Слухання музики. 1
1. Загальні відомості про композитора.
2. Слухання
музики.
Микола
Римський-Корсаков «Три дива» з опери «Казка про царя Салтана». Тема Білки.
3. Робота
з підручником.
а) Ритмічна
вправа, с. 44.
б) Музичний
калейдоскоп, с. 44 (розповідь про музичні інструменти).
4. Слухання музики.
Микола Римський-Корсаков «Три дива» з
опери «Казка про царя Салтана».
Тема Тридцяти трьох богатирів.
Тема Тридцяти трьох богатирів.
5. Обговорення.
Робота з підручником, с. 45.
6. Слухання
музики. Микола Римський-Корсаков «Три дива» з опери «Казка про царя Салтана».
Тема Царівни Лебідь.
7. Обговорення.
8. Слухання
музики.
Михайло Глинка. Марш Чорномора з опери
«Руслан і Людмила».
9. Обговорення.
10. Музична
абетка, с. 46. Нота «фа».
ІV. Фізкультхвилинка.
Море
Тренер промовляє, а учасники імітують
рухами: «Море хвилюється, раз. Море хвилюється, два. Море хвилюється, три.
Кумедна фігура на місці замри!» Усі завмирають у кумедних положеннях. Тренер
обирає найкумеднішу фігуру. Це — новий ведучий. Він повторює слова тренера.
V. Вивчення пісні.
Слова Василя Вікторова, музика Тамари
Попатенко «Щеня і кошеня» —
розучування.
1. Слухання
пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.
2. Робота
над піснею.
VI. Підсумок уроку. Релаксація.
Немає коментарів:
Дописати коментар