УРОК 4. ТАЄМНИЦІ ТАНЦЮВАЛЬНОЇ МУЗИКИ
Мета.
Охарактеризувати творців та виконавців пісень; перечислити та охарактеризувати
елементи музичної мови; на прикладах пояснити, як людські емоції передаються в
музиці та поєднуються в одному творі; роз’яснити поняття «ансамбль»; розвивати
чуттєву сферу учнів.
Музичний матеріал: Жанна Колодуб «Гуцульський танець»,
невідомий автор першої половини XIX ст. Симфонія (козачок)— слухання. Слова М.
Івенсен, музика Т. Попатенко «Шпачок прощається» — повторення (с. 20—21).
Обладнання: підручник
«Музичне мистецтво» 3 кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти;
комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований
урок.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Дзвенить
дзвінок —
Починається
урок,
Будемо
старанно працювати,
Щоб
пісню рідну гарно знати!
1. Вхід до класу під звучання пісні (за
вибором учителя).
2. Музичне привітання.
II. Розспівування.
IV. Повідомлення
теми уроку.
1. Робота з підручником, с. 20.
2. Пізнавальна бесіда (з використанням
підручника, с. 20—21).
V. Слухання музики.
Жанна Колодуб «Гуцульський танець».
Невідомий автор першої
половини XXI ст. Симфонія (козачок).
VI. Фізкультхвилинка.
Зайчик
Скік і зайчик Скок на морозі гріли лапки.
На
«раз» — вгору піднімали, на «два» — швидко опускали.
Вже
передні лапки теплі, але задні — геть замерзлі.
Будем
зайців зігрівати, разом з ними присідати:
«раз»
— присіли, на «два» — встали.
Вже
і задні теплі стали.
Ну
а хвостик? Ой-ой-ой, геть холодний куцик той!
«Раз»
— покрутимо хвостом,
«два»
— покрутимо хвостом.
Хвостик
добре зігрівали, тоді зайчикам сказали:
Так стрибали ми і грілись, що геть
зовсім натомились!
VII. Повторення пісні.
Слова М. Івенсен, музика Т. Попатенко «Шпачок прощається».
VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
• Танець
— вид мистецтва, в якому засобами створення художнього образу є рухи й
положення тіла танцюристів. Кожен танець має свої особливості — ритмічний
малюнок, мелодію, метр, темп, гармонію, рухи. Танці виконуються як окремі
концертні твори або як один із номерів балету чи опери. Існують цілі збірки
танців, об’єднані в один твір. Кожен народ має свої улюблені танці:
• Українці — гопак, козачок.
• Росіяни — камаринська, тропак.
• Білоруси — бульба, крижачок.
• Чехи — полька, фуріант.
• Угорці — чардаш.
• Норвежці — салінг, спрінгданс.
• Австрійці та німці — вальс.
• Поляки — полонез, мазурка.
• Французи — менует, гавот.
ІХ. Підсумок уроку. Релаксація.
Немає коментарів:
Дописати коментар