УРОК 2.ТАЄМНИЦІ ПІСЕННОЇ МУЗИКИ
Мета. Закріпити
поняття «пісня», «танець», «марш», знання про народні та композиторські пісні;
збагачувати знання учнів з музичного мистецтва; вчити розрізняти українські
народні танці й танці інших народів; розвивати вміння поєднувати спільне та
відмінне в танцях, піснях, маршах, виховувати інтерес до народного та
всесвітнього фольклору.
Музичний матеріал: Микола Дремлюга «Лірична пісня» —
слухання. Слова та музика Дмитра Кабалевського «Ми — третьокласники» —
розучування (с. 13—16).
Обладнання: підручник
«Музичне мистецтво» 3 кл. (Л. Аристова, В. Сергієнко), музичні інструменти;
комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований
урок.
Хід уроку
І. Організаційна
частина.
Дзвоник
всім нам дав наказ:
До
роботи швидше в клас!
Біля
парти станем чемно —
Плине
час хай недаремно.
Будемо
уважні і старанні всі,
Сядемо
рівненько на місця свої.
1.Вхід
до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2.Музичне
привітання.
IІ. Повідомлення теми уроку.
1. Робота з підручником.
2. Пізнавальна бесіда (з використанням підручника,
с. 8—9).
У стародавні часи люди думали, що
наша планета Земля — це велика кругла тарілка, схожа на гігантський плоский
щит, що тримається на трьох китах, які плавають в океані.
Саме про цих «трьох китів» ми
сьогодні поговоримо, адже вони тісно пов’язані з музичним мистецтвом. Цей
вислів у музиці умовний. Його вживають, коли говорять про три основні жанри
музики, три основні типи музики.
Далі вчитель грає марш, учні повинні визначити характер, тип
цієї музики, до якої галузі вона належить. Тобто, це — марш. Це перший кит.
Потім звучить полька, вальс, гопак. Що це звучало ? Танці.
Танець — це другий кит.
І, нарешті,
звучить музичний уривок пісенної мелодії без супроводу. Пісня — це третій кит.
В музичному творі можуть бути
поєднані різні типи музики (пісня, танець, марш). Пісня, танець, марш — є
основою всіх жанрів (видів) вокальної та інструментальної музики.
Звісно, немає на землі, та й
ніколи не було людини, яка б не заспівала за своє життя хоча б однієї пісні, не
станцювала хоча б одного танцю, не брала участі хоча б раз у якійсь маршовій
процесії. А пригадаймо нас, маленьких. Хіба ми ще задовго до школи не співали
якихось простих пісеньок, не танцювали чи не крокували під музику маршу?
Отже, зробимо висновок: без «трьох
китів» жодна людина — ні доросла, ні маленька — просто не зможе обійтися.
3. Музична гра Ігоря Верховинця «Диби-диби»
ІІІ. Слухання музики.
Микола Дремлюга «Лірична пісня».
1. Обговорення. Аналіз твору.
а) Який характер музики? Опиши його.
б) Які ілюстрації до цієї пісні ви б намалювали?
ІV. Фізкультхвилинка.
А — з ніжками двома,
(ноги
поставити якомога ширше, руки скласти на грудях)
И — перекладинка навскоси,
(ноги
на ширину пліч, права рука вздовж тіла, ліва рука пряма, торкається зап }ястка
правої)
0 —
овальне воно,
(напівзігнуті
руки з 'єднати над головою)
1 —
горить свічка угорі,
(п
’ятки разом, підняти перед собою прямі руки і притулити кулачки один до одного)
У — антенки на даху,
(п
’ятки разом, руки розвести широко в сторони і вгору)
Е — почнем спочатку все.
(п
’яти разом, правою рукою взятися за ліве вушко так, щоб зап ’ясток торкався
чола, ліву руку зігнути в лікті)
V. Вивчення пісні.
Слова та музика Дмитра Кабалевського «Ми — третьокласники» —
розучування.
VІ. Підсумок уроку. Релаксація.
Немає коментарів:
Дописати коментар