УРОК 2
Тема. Як виникла музика.
Мета. Визначити палітру почуттів, втілених у музичних творах. Розвивати увагу,
уяву, пам'ять, мислення, зв’язне мовлення,
вміння інтерпретувати музику. Формувати необхідні вокально-хорові
навички. Виховувати інтерес до класичної музики, моральні почуття,
естетичні смаки.
Музичний матеріал: Луї Клод Дакен «Зозуля» (слухання); Г.Струве «Музика»
(розучування).
Тип
уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне вітання.
2.
Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.
Бесіда-діалог учителя з учнями
щодо їхніх музичних вражень (із використанням фрагментів музики як ілюстрацій).
3. Мотивація
навчальної діяльності учнів
— У чому полягає важливість впливу музики на людину?
— Які духові музичні інструменти ви заєте?
— Як вони виникли?
— Чому світ музичних інструментів такий
різноманітний?
— Пригадайте, що таке інтонація в музиці.
4.
Слухання. Луї Клод Дакен «Зозуля»
Прослухайте та порівняйте спів зозулі у природі з його музичною інтерпретацією в творчості французького композитора Луї Клода Дакена.
— Який характер музики цього твору? (Використання
методу пластичного інтонування.)
— Якими музичними засобами можна імітувати звуки
довкілля?
— Які почуття, емоції викликає ця музика?
— Спробуйте передати за допомогою музичної інтонації
спів пташки.
5.
Розучування пісні Г.Струве «Музика».
— Які особливості цієї пісні?
— Які почуття вона передає?
— Які рухи, супровід та музичні інструменти ви
оберете для розкриття її характеру?
6.
Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Яку тему вона розкривала?
— Які почуття викликає ця музика?
7.
Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором, знаходити в ній характерні ознаки вальсу.
Немає коментарів:
Дописати коментар