УРОК 4
Тема. Народна пісня у сучасному житті.
Мета. Визначити особливості втілення
музичних образів при виконанні народних пісень у різних стилях та напрямках
музичного мистецтва. Розвивати вокально-хорові навички та вміння інтерпретувати
різножанрові музичні твори. Виховувати інтерес до української музики,
патріотичні почуття.
Музичний матеріал: укр. нар. пісня «Ой у вишневому саду» у вик. Н. Матвієнко, учасників проекту "Голос. Діти", гурту
«Піккардійська терція»; укр. нар. пісня «Біля річки,
біля броду» (розучування).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний
центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво» 7 кл. (Л.Масол,
Л.Аристова).
ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап уроку.
Музичне вітання.
2.
Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.
Бесіда-діалог учителя з учнями
щодо їхніх музичних вражень (із використанням фрагментів музики як ілюстрацій).
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Співочий символ країни, берегиня народної пісні, легенда української сцени — усе це про
славетну українську співачку Ніну Матвієнко. Українська народна пісня в її
виконанні отримала нове життя, зазвучала з новою силою
4.
Слухання української народної пісні «Ой у вишневому саду» у вик. Н.Матвієнко.
- Схарактеризуйте
манеру виконання співачки.
- Що саме
вразило в її виконанні?
- Які пісні у
виконанні Ніни Матвієнко ви слухали раніше?
5. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Послухайте
українську народну пісню «Ой у вишневому саду» у виконанні учасників телевізійного проекту "Голос. Діти." та українського гурту
«Піккардійська терція». Порівняйте ці варіанти із виконанням Ніни Матвієнко.
6.
Слухання української народної пісні «Ой у вишневому саду» у виконанні учасниці проєкту "Голос. Діти." Софії Ярової та гурту «Піккардійської
терції».
7. Розучування української
народної пісні «Біля річки, біля броду».
"+"
- Яке враження справила на вас
пісня?
- Які почуття вона викликала?
"-"
8.
Підсумок уроку.
—
Яке враження справила на вас
музика уроку?
Немає коментарів:
Дописати коментар