УРОК 14. ІНТОНАЦІЯ ТА ІМПРОВІЗАЦІЯ В
ПІСНЯХ-ІГРАХ
Мета.
Дізнатися, навіщо музиці «ім’я» і чи допоможе воно визначити, про що
даний
музичний твір, яку роль відіграє інтонація в грі; вчити визначати образний
зміст і характер музичних творів; розвивати співацькі навички, почуття ритму,
уміння аналізувати прослухану музику і розповідати про неї; підтримувати
бажання учнів брати активну участь у народних іграх; виховувати любов до
народних традицій, бажання їх зберігати та відтворювати.
Музичний матеріал: «Гра в зайчика»
в обробці Миколи Леонтовича — слухання. «Коза» — українська народна пісня-гра
— розучування (с. 54-56).
Обладнання: підручник «Музичне мистецтво» 3 кл. (Л. Аристова, В.
Сергієнко), музичні інструменти; комп'ютер; фонохрестоматія.
Тип
уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Організаційна
частина.
Дзвоник
всім нам дав наказ:
До
роботи швидше в клас!
Біля
парти станем чемно —
Плине
час хай недаремно.
Будемо
уважні і старанні всі,
Сядемо
рівненько на місця свої.
1. Вхід
до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне
привітання.
IІ.Повідомлення теми уроку.
1. Робота
з підручником, с. 54.
2. Пізнавальна
бесіда.
ІІІ. Слухання
музики.
«Гра в зайчика» в обробці Миколи
Леонтовича.
ІV. Фізкультхвилинка.
Лапки в боки, вушка вгору, (руки на
поясі)
Скачуть білочки по бору, (стрибки)
Кожний ранок на галяві (зупинились)
Спритно роблять вільні вправи,
(довільні вправи)
Притомилися
звірята (слідом за вихователем
І
пішли відпочивати,( сідають на місця)
V. Вивчення
пісні.
Українська народна пісня-гра «Коза» —
розучування.
1. Слухання
пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.
2. Робота
над піснею.
3. Робота
з підручником, с. 56.
VІ. Підсумок
уроку. Релаксація.
VІІ. Вихід з класу під звучання пісні (за вибором учителя).
Немає коментарів:
Дописати коментар