Урок № 13. ЯК ЗВУЧАТЬ МУЗИЧНІ ІНСТРУМЕНТИ?
Мета:
♦ навчальна:
учити учнів співати природним звуком; засвоїти з ними поняття «пауза»;
ознайомити учнів з особливостями танцю «Козачок»;
♦ розвивальна:
розвивати емоційну сферу учнів за допомогою емоційного змісту музики;
♦ виховна:
виховувати емоційну чутливість, здатність до співпереживання, розуміння
почуттів і думок, що виражені в музиці
Музичний
матеріал: український народний танець «Козачок»; А. Філіпенко «То сніжинки, мов
пушинки», «Гарний танець гопачок»; поспівка «Ля-ля-ля»; В. Верменич «Запросини
Діда Мороза»
Обладнання: комп”ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований
урок.
Хід уроку
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Перевірка готовності класу до уроку.
Музичне вітання.
Перевірка готовності класу до уроку.
Музичне вітання.
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
♦ Як
називають людину, яка виконує музику?
♦ Яку
музику називають вокальною?
♦ Яку
музику називають інструментальною?
♦ Які
музичні інструменти вам відомі?
3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. У
чудовій країні Музика є багато цікавих мешканців — музичних інструментів.
А чи
хотілось би вам пограти на деяких? Але спочатку сьогодні ми поближ- че з ними
познайомимося.
4. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Учитель. В
усьому світі існує безліч музичних інструментів. Є інструменти, що можна
зустріти у будь-якій країні (наприклад, фортепіано). А є інструменти, що
називають народними, їх використовують лише музиканти певного народу.
Відгадайте
загадки.
У лісі
народилась,
У майстерні
робилась,
А в руках
заспівала. (Скрипка)
Це дерево не
полінце,
Шість
дірочок має,
Весело
співає. (Сопілка)
♦ Як
грає сопілка? (Вона звучить дзвінко, весело.)
Барабан йому
за брата,
В танці
любить він кружляти,
Відбиває
ритм, дзвенить І красиво бубонить. (Бубон)
Україну
прославляє,
Хоч не знає
слів.
Тугу людям
розганяє
Багатострунний
спів. (Бандура)
Учитель
демонструє малюнок із зображенням інструмента.
4.1. Слухання музики
Слухання мелодії українського народного танцю «Козачок».
♦ Який настрій має танець?
4.2. Вокально-хорова
робота
Учитель. Сопілка може передавати різні
настрої та почуття. Вона може запросити до танцю, а може співати ласкаво,
ніжно, немов заколисуючи.
Повторення поспівки «Ля-ля-ля»,
4.3. Вокально-хорова
робота
Учитель. Чи помітили ви дорогою до школи, що
калюжі вкрилися кригою, а з неба зриваються маленькі сніжинки — замерзлі
краплинки осіннього дощу?
Білесенькі
сніжиночки,
Вродились ми
з води;
Легенькі, як
пушиночки,
Спустилися
сюди.
Ми хмарою
носилися
Від подиху зими,
Від подиху зими,
І весело
крутилися
Метелицею ми.
Метелицею ми.
М. Вороний
Розучування пісні «То сніжинки, мов пушинки» А. Філіпенка.
"+"
"-"
Музика у виконанні народних інструментів
звучить весело, завзято, мовби запрошує до танцю. «Гарний танець гопачок» — це
назва української пісні.
♦ На яких інструментах грають музики у цій
пісні під час танцю?
Розучування пісні «Гарний танець гопачок» А. Філіпенка, робота над
ритмічними особливостями
"+"
"-"
Продовження роботи над піснею
«Запросини Діда Мороза» В. Верменича
5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
♦ Про які музичні інструменти ви дізналися
сьогодні на уроці?
♦ Чому деякі інструменти називають народними?
Немає коментарів:
Дописати коментар