урок 13
Тема. Сучасне аранжування музичних творів.
Мета. Поглибити уявлення учнів про. можливості розкриття музичних образів,
утілення почуттів людини у вокальних та інструментальних творах. Розвивати
художньо-творче мислення, вміння інтерпретувати й,оцінювати музичні твори.
Виховувати інтерес до музики Л. Бетховена, Ф. Шуберта, любов до природи,
почуття патріотизму.
Музичний матеріал: Л. Бетховен, Соната №14 («Місячна») ч.1 в аранжуванні. Р.Клайдермана; Ф.
Шуберт, «Серенада» в класичному виконанні та в аранжуванні Р. Клайдермана (слухання); О.Осадчий «Стоїть
тополя» (розучування).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян),
магнітофон (музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
7 кл. (Л.Масол, Л.Аристова).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний
етап уроку.
Музичне вітання.
2.
Актуалізація
музичних вражень, досвіду учнів.
Бесіда-діалог учителя з учнями
щодо їхніх музичних вражень (із використанням фрагментів музики як ілюстрацій).
3. Мотивація навчальної діяльності учнів на уроці.
Відомий французький піаніст Річард Клайдерман підкорив Європу витонченими
аранжуваннями, у яких разом з фортепіано звучать електрогітари, сучасні
ударні, синтезатори.
Репертуар музиканта не обмежується
одним стилем. Його інтереси різнобічні: від класичних творів до джазових. Та
все ж Річард Клайдерман — це передусім майстер романтичних настроїв. Недарма його
називають «принцом романтики».
-
Пригадайте
Місячну сонату Людвіга ван Бетховена, першу частину якої ви слухали на уроках
музичного мистецтва минулого року.
-
Чому соната отримала таку
назву? Послухайте цей твір в аранжуванні Річарда Клайдермана.
4. Слухання. Л. Бетховен, Соната №14 («Місячна») ч.1 в
аранжуванні Р. Клайдермана.
- Чи
змінилася музика?
- Який
емоційний стан викликала ця музика?
5. Мотивація навчальної діяльності учнів.
-
Пригадайте твори Франца Шуберта, які ви слухали на уроках музичного мистецтва.
-
Як ви можете схарактеризувати його музику?
Упродовж свого нетривалого життя
(31 рік) австрійський композитор Франц Шуберт написав велику кількість творів.
Саме завдяки йому жанр пісні увійшов у класичну музику і набув художньої досконалості.
Шуберт є автором понад 600 пісень, зокрема, на вірші Йоганна Ґете, Генріха
Гейне та інших відомих німецьких поетів. Сучасна інтерпретація «Серенади», яку
композитор написав па вірші Л. Рельштаба, сьогодні вражає своєю динамікою й
енергією.
6. Слухання. Ф. Шуберт, «Серенада» в класичному виконанні та в
аранжуванні Р. Клайдермана
- Який
характер музики?
- Які
зміни відбулися у процесі аранжування?
- Поміркуйте, що отримала нового і що
втратила музика у процесі аранжування.
7. Продовження розучування пісні О.Осадчого
«Стоїть тополя».
8. Підсумок уроку.
—
Яка музика звучала сьогодні на уроці?
—
Що відобразили у своїх музичних творах Л. Бетховен та Ф. Шуберт?
—
Як змінилися твори в аранжуванні Р. Клайдермана.
Немає коментарів:
Дописати коментар