УРОК 12
Тема. Народні танці.
Мета. Визначити різноманітність
українських народних танців. Розвивати вокально-хорові навички та вміння
вдумливо сприймати й інтерпретувати контрастні за змістом і. звучанням твори. Виховувати
ціннісне ставлення до праці, до людей, до власного «я».
Музичний
матеріал: Український танець «Гопак»
(слухання); М.Мусоргський Гопак з опери «Сорочинський ярмарок» (слухання); норвезька народна пісня «Чарівний смичок» (розучування)
Тип
уроку: комбінований.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу.
Музичне вітання.
2. Актуалізація опорних знань, музичних вражень учнів.
— Яка музика схвилювала вас упродовж тижня? Про яку
музику ви можете сьогодні розповісти? Яку можете виконати?
Гра «Музичне інтерв'ю».
Задля проведення цієї гри клас ділиться на творчі
групи. Одного з учнів обирають «репортером». Він визначає коло запитань про
музику, музичні передачі та події і «бере інтерв'ю» у кожної із груп за темою
«Твої музичні враження».
3.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
— Які українські народні танці вам відомі?
Розповідь учителя про українські
народні танці: гопак, козачок, аркан.
4.
Слухання. Український танець «Гопак».
- Який характер
танцю?
- Поміркуйте:
якщо не танцювати, то що можна було б робити під музику гопака?
Гопак
неодноразово використовувався не лише в українській, а й в російській оперній
та симфонічній музиці.
5.
Слухання. М.Мусоргський Гопак з опери «Сорочинський ярмарок».
6. Продовження розучування норвезької народної пісні
«Чарівний смичок».
7. Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Які почуття вона у вас викликала?
Немає коментарів:
Дописати коментар