УРОК 11
Тема. Народні музичні інструменти.
Мета. Збагатити знання з історії рідного краю крізь призму
музичного мистецтва. Показати різноманітність
народних інструментів. Розвивати чуттєво-емоційне сприйняття учнів, образне мислення, вокально-хорові
навички. Виховувати почуття любові до Батьківщини, кращі моральні якості особистості,
інтерес до музики.
Музичний та візуальний
матеріал: Норвезька народна пісня
«Чарівний смичок» (розучування); африканська народна музика «Танець духів» (слухання); японська народна музика «Танець дощу»
(слухання).
Тип уроку: урок поглиблення теми.
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету).
Музичне вітання.
2. Актуалізація музичних вражень,
опорних знань учнів.
— З якими музичними враженнями та додатковим
матеріалом ви прийшли на сьогоднішній урок?
—
Які групи музичних інструментів
ви знаєте?
3. Мотивація
навчальної діяльності учнів.
Розповідь про гуслі, цимбали,
бубон, тулумбаси, а також про ударні інструменти народів Сходу та Африки.
4. Слухання.
Африканська
народна музика «Танець духів».
Японська народна музика «Танець дощу».
- Порівняйте японську та африканську музику. У
чому відмінність?
5. Розучування норвезької народної пісні «Чарівний
смичок».
"+"
"-"
6.
Підсумок уроку.
— Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
— Якій темі вона присвячена?
7. Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором.
Немає коментарів:
Дописати коментар