УРОК 25 
Тема. У музичному театрі: опера.
Мета. Розкрити взаємозв’язок  музичного мистецтва та інших видів мистецтва,
зокрема театру. З'ясувати значення понять «опера», «лібрето», «арія» та
засвоїти їх. Розвивати вміння учнів інтерпретувати та виразно виконувати
музичні твори. Виховувати інтерес і ціннісне ставлення до культури і мистецтва
.
Музичний матеріал: В.А.Моцарт Арія Цариці Ночі та дует Папагено і Папагени з опери «Чарівна
флейта» (слухання); В.Таловиря «Писанки» (розучування).
Тип уроку: урок уведення у тему. 
Обладнання: музичні інструменти (баян, фортепіано), магнітофон
(музичний центр,DVD), підручник «Музичне мистецтво»
5 кл. (Л.Масол, Л.Аристова ).
ХІД  УРОКУ
1.
Організаційний етап уроку.
Вхід учнів до класу (кабінету)
під звучання фрагментів опери В.А.Моцарта «Чарівна флейта».
2.
Актуалізація музичного досвіду учнів.
—  Яка музика прозвучала на початку сьогоднішнього
уроку?
—  Які почуття вона викликала у вас?
—  Чи знаєте ви, що таке опера?
3.
Мотивація музично-навчальної діяльності учнів.
—  Чи знаєте ви, що таке опера?
—  Які види мистецтва, крім музики, мають місце при
народженні оперної вистави (література, театр, образотворче мистецтво,
хореографія).
— Яку роль в опері виконує лібрето?
—  Де можна дізнатися про репертуар оперних театрів і
виконавців головних ролей?
—  Чи важлива афіша для оперного спектаклю?
4. Слухання. В.А.Моцарт Арія Цариці Ночі та дует
Папагено і Папагени з опери «Чарівна флейта».
             - Як голос співачки «змагається» з
інструментами оркестру у віртуозності виконання музики? Поясніть.
             - Якими музичними засобами композитор передає
в дуеті комічний характер героїв опери?
5. Розучування пісні В.Таловирі
«Писанки».
6.
Підсумок уроку.
—  Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?
—  Які її образи?
—  Які почуття вона у вас викликала?
7.
Домашнє завдання.
Слухати музику за власним
вибором. Розповідати про почуття, втілені в ній. 
 
Немає коментарів:
Дописати коментар